adplus-dvertising

Avrupa ve ABD’ye gelinlikler Türkiye’den

Düğün sezonunun açılmasıyla gelinliklere talep arttı. İstanbul’da gelinlikler 8 bin lira ile 30 bin lira arasında satılıyor. Özellikle işlemeli ve kabarık modeller tercih ediliyor. Avrupa ülkeleri başta olmak üzere Türkiye’deki gelinliklere ABD’den de alaka arttı.
Takip et
Avrupa ve ABD’ye gelinlikler Türkiye’den
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Düğün sezonunun açılmasıyla evlenecek çiftler hazırlıklara başladı. Sezonun gelmesiyle çiftler gelinliklere yöneldi. İstanbul’da 8 bin ila 30 bin lira arasından satılan gelinlikler müşterilerini bekliyor. Özellikle işlemeli ve kabarık modellerin tercih edildiği gelinliklere yurtdışından da yoğun talep bulunuyor. Avrupa ülkelerinden Almanya başta olmak üzere Belçika, Fransa gibi ülkelerden müşteriler Türkiye’yi tercih ediyor. Geçen senelerin aksine bu sene ABD’den de müşterilerin gelinlik için Türkiye’yi tercih ettiği söyleniyor.

Avrupa ve ABD’ye gelinlikler Türkiye’den

Avrupa ve ABD’ye gelinlikler Türkiye’den

İstanbul’da düğün sezonunda gelinliklerin en çok tercih edildiği mekanlardan olan Fatih’teki meşhur gelinlikçiler çarşısını günlük yaklaşık 100 müşteri ziyaret ediyor. Çarşının yönetiminden elde edilen bilgilere göre ortalama 10 yıl önce bu rakamın günlük 1000’e yakın müşteri sayısına ulaşıyordu. Gelinlikçiler ise Haziran ve Ağustos aylarının yoğun istemle geçeceğini belirtti. Öte yandan Eylül-Ekim aylarında da nişan sezonunun başlayacağını belirten gelinlikçiler, fiyatlarda müşterilere yardımcı olduklarını aktardı.

“Fiyatlar 8 bin liradan başlıyor”

Gelinlikçi Şengül Çapçı, pandemiden sonra yoğun bir sezona başladıklarını söyleyerek, “Haziran ile Ağustos ayları arasında düğün sezonumuz başlıyor. Eylül-Ekim gibi de nişan sezonumuz var. Düğün sezonunun başlamasıyla gelinliklere talep arttı. Pandemide kapalıydık fakat salgına göre şu an istekte artış var. Müşteriler gelinlik fiyatlarını biraz yüksek buluyorlar. Elimizden geldiği kadar müşterilere fiyatlarda yardımcı oluyoruz. Gelinlik fiyatları 8 bin liradan başlıyor, 30 bin liraya kadar çıkıyor” şeklinde konuştu.

Avrupa ve ABD’ye gelinlikler Türkiye’den

“ABD’den gelen müşterilerimiz bu yıl arttı”

Yurtdışından gelen müşterilerin genellikle kabarık gelinlikler tercih ettiğini ifade eden Çapçı, “Düğünün yapılacağı mekana göre gelinlik modelleri tercih ediliyor. Yurtdışından özellikle Almanya, Fransa, Belçika gibi Avrupa ülkeleri ve Arap ülkelerinden yoğun talep görüyoruz. Gurbetçilerimiz de gelinlik bakmaya geliyorlar. ABD’den gelen müşterilerimiz bu yıl arttı” diyerek konuştu.

Avrupa ve ABD’ye gelinlikler Türkiye’den

“Eskiden haftada 100 gelinlik dikiyordum, şuanda en fazla haftada 30 gelinlik çıkarıyoruz”

Gelinlikçiler çarşısına günlük olarak 100 müşteri geldiğini aktaran Çapçı, eskiden bu rakamın şuandaki günlük müşteri sayısının on katı olduğunu kaydetti. Çapçı, “Eskiden haftada 100 gelinlik dikiyordum, şuanda en fazla haftada 30 gelinlik çıkışımız oluyor. Şu anda civarlarda gelinlikçi sayıları arttığı için daha az satışımız oluyor” dedi.

Avrupa ve ABD’ye gelinlikler Türkiye’den

“İşlemeli modeller tercih ediliyor”

Bir öbür gelinlikçi Betül Yaşar ise “Daha çok Arap ülkelerinden gelen müşterilerimizin işlemeli modelleri tercih ediliyor. Müşteri yoğunluğu pandemi sonrası arttı. Müşterilere elimizden geldiğince makul fiyatlar veriyoruz. Gelinliklerimiz yaklaşık olarak 8 bin TL’den başlıyor, 30 bin TL’ye kadar çıkabiliyor. Yaz da geldi, hareketlilik başladı diyebiliriz. Yaz mevsiminde daha fazla yoğunluğumuz artıyor ve modeller üstünde daha fazla yoğunlaşıyoruz. Ekim-Kasım aylarına kadar bu yoğunluk devam eder” şeklinde konuştu.

Avrupa ve ABD’ye gelinlikler Türkiye’den

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.