adplus-dvertising

Avrupa Ligler Birliği Genel Kurulu sona erdi

Avrupa Ligler Birliği Genel Kurulu, üç gün boyunca İstanbul’da düzenlenen toplantılar ardından son buldu.
Takip et
Avrupa Ligler Birliği Genel Kurulu sona erdi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İstanbul’da gerçekleşen Avrupa Ligler Birliği Genel Kurulu’nun son gününde basına açık düzenlenen toplantıda Avrupa Ligler Birliği Yönetim Kurulu Mensupları Claus Thomsen ve Jacco Swart yer aldı.

Toplantıda bir konuşma yapan Avrupa Ligler Birliği Yönetim Kurulu Mensubu Claus Thomsen, İstanbul’da gayet güzel bir biçimde ağırlandıklarını ifade ederek, “Canlı bir seminerimiz oldu ve farklı konuları ele aldık. İrlanda yeni bir mensup olarak katıldı aramıza. Burada birçok gelişme programlarımız var. Eğitim ve kalkınma programlarımız olacak. Ligler arasındaki farklı hukuki bölgelerde ilişki üstünde yapılan bir insiyatif. Biz Avrupa ligleri maçlarını da konuştuk ve bu maçların yerel lig üstünde ciddi bir etkisi var. Bu maçlar UEFA’nın maçları fakat futbolun da bir parçası. Bu müsabakaların omurgası ulusal ligler ve bir düzeyden başka bir düzeye ulaşmasını sağlayan turnuvalar. Önümüzdeki zamanlarda maç sayıları artacak ve ulusal liglerin kendi liglerini yapmaları zorlaştıracak. Bu türden bir artış çok ciddi bir vaziyet. Az sayıda takıma yarar sağlayacak. Avrupa ligleri maçlarında bunların hesaba katılması gerekiyor. Gündeme yeni bir teklif geldi. Liyakat bazlı futbol taktiği var Avrupa’da. Biz bu konuda hala net bir tutuma sahip değiliz. Buradaki gelişmelerden yola çıkarak UEFA, paydaşlarıyla diyaloglarını gerçekleştirdi. Bizim UEFA ile güzel diyaloglarımız oldu. Umarım ortak bir zemine ulaşacağız. UEFA, yerel ve ulusal müsabakalarda bütün takımların çıkarını gözetiyor. Buradan yola çıkarak bütün alakalı kulüpler için, bütün müsabakaların olumlu biçimde planlanması için maç takvimleri konusunda ortak bir karar almalıyız” şeklinde konuştu.

Avrupa Ligler Birliği Genel Kurulu sona erdi

Avrupa Ligler Birliği Genel Kurulu sona erdi

Jacco Swart: “Burada konuşulanlar UEFA toplantılarında gündemde olacak”

Avrupa Ligler Birliği Yönetim Kurulu Mensubu Jacco Swart ise İstanbul’da olağanüstü 3 gün yaşadıklarını belirterek, “Avrupa Ligleri açısından genel kurul çok mühim bir organizasyon oldu. Önümüzdeki aylarda Viyana’da bir kongre olacak ve toplantılar gerçekleştirilecek. Bütün bu organizasyonlar UEFA kulüp müsabakalarının gündeme alınacağı toplantılar. Çok mutluyuz çünkü bu toplantıların gündeminde burada konuşulan konular olacak” diyerek konuştu.

Avrupa Ligler Birliği Genel Kurulu sona erdi

Ozan Buğra Koşar – Oğuzhan Ort – Mehmet Şirin Topaloğlu

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.