adplus-dvertising

Avrupa Komisyonu Başkanı Juncker’den İngiltere Açıklaması

Avrupa Komisyonu Başkanı Jean - Claude Juncker, İngiltere'nin Avrupa Birliği'nden anlaşmasız ayrılması sonucunda tüm sorumluluğun ülkede olduğunu söyledi.
Takip et
Avrupa Komisyonu Başkanı Juncker’den İngiltere Açıklaması
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Avrupa Komisyonu Başkanı Juncker, Birleşik Krallık ile anlaşmalı ayrılma konusunda ellerinden gelen her şeyi yaptıklarını belirterek, olası bir anlaşmasız ayrılıkta tüm sorumluluğun İngiltere’ye ait olduğunu vurguladı.

Brexit (İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden ayrılması) için görüşmeler devam ederken bir açıklama da Avrupa Komisyonu Başkanı Jean – Claude Juncker’den geldi. Juncker, Brexit Baş Müzakerecisi Michael Barnier’in bir anlaşma oluşturabilmek adına elinden gelen her şeyi yaptığını söyledi.

Avrupa Komisyonu Başkanı Juncker’den İngiltere Açıklaması

“İNGİLİZLERİN HAYAL ETTİĞİ GİBİ OLMAYACAK”

Olası bir anlaşmasız ayrılık durumunda tüm sorumluluğun İngiltere’de olduğunu belirten Juncker, “Serbest ticaret için bir anlaşma yapmayı hem istiyoruz, hem de buna ihtiyacımız var. Ancak bu bazı İngilizlerin hayal ettiği gibi kendi kendine olmayacak. Benim görev dönemimde imzalanan kimi anlaşmalar yılllarca süren çabalar sonucu elde edildi” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.