Avni Küpeli kimdir, mesleği ne?

16 Ocak 2021, 14:01 tarihinde eklendi
TRT'nin eski spikerlerinden Avni Küpeli son günlerde merak edilmeye başladı. Basketbol oyuncusu Cenk Küpeli’nin babası olan Avni Küpeli aynı zamanda basketbol yorumcusudur. İşte, Avni Küpeli kimdir ve ne iş yapar sorularının detaylı yanıtlar Cenk Küpeli ailesi anne ve babası kimdir? Emekli basketbol spikeri Avni Küpeli’nin oğlu olan Cenk Küpeli kimdir, eğitimi ne?
Takip et
Avni Küpeli kimdir, mesleği ne?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Cenk Küpeli’nin basketbol yorumcusu olan babası Avni Küpeli, oğlunun eşi Demet Şener hakkında zehir zemberek açıklamalarda bulunmuştu. Demet Şener ve Cenk Küpeli ayrılınca gözler Avni Küpeli’ye döndü.

Avni Küpeli kimdir, mesleği ne?

Avni Küpeli Akademik ve iş Hayatı

Yüksek Lisans Tezi: Radyo ve Televizyonun Çocuklar Üzerindeki Etkileri

İdari Görevler: TRT’de Muhabir,Spiker,Spor Haberleri Müdür Yardımcılığı ve TRT Haber ve Spor Dairesi Başkan Yardımcılığı(Spor,Radyo-Televizyon Haberleri,Spiker ve Muhabirlerden Sorumlu)

Diğer Görevler:
-1994-2011 yılları arasında TRT tarafından yurt içinde ve yurt dışında yayınlanan basketbol maçlarının spikerliği, -Türkiye televizyonlarının ilk basketbol programı olan POTA’nın, TRT’de yayın hayatına başladığı 1994 yılından itibaren 17 yıl süreyle hazırlanıp-sunumu,

-TRT’de yayınlanan SPOR DERGİSİ adlı radyo programının hazırlanıp-sunumu,

-TRT’nin yayınladığı Olimpiyat Oyunları’dan 5’ini görev gereği yerinden izlemek ve 3’ünde ekip şefliği,

-Adalet, Milliyet, Foto Maç, Fanatik Basket ve 24 Saat Gazetelerinin yanı sıra Türk Spor Ajansı ve Basketbolig adlı internet sitelerinde köşe yazarlığı.

-2015 yılından itibaren İstanbul Nişantaşı Üniversitesi’nin İİSBF Gazetecilik Bölümü’nde ve MYO Spor Yönetimi Bölümü’nde,2018 yılından itibaren İstinye Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisi olarak derslere giriyor.

Uzmanlık Alanları: Gazetecilik, Radyo-Televizyon, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Güzel Konuşma ve Diksiyon, Spor Yönetimi, Olimpizm ve Olimpiyat Oyunları Beden Eğitimi ve Vücut Geliştirme, Spor Turizmi, Doğa Sporları Turizmi, Türk Spor Teşkilatı, Takım Sporları.

Üyelikler:
-Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi
-Türkiye Oimpiyan Derneği
-Türkiye Gazeteciler Cemiyeti
-Türkiye Spor Yazarları Derneği
-Türkiye Spor Uzmanları Derneği
Sürekli Sarı Basın Kartı Sahibi

Ödüller: Gazetecilik,Halkla İlişkiler,Spor,Radyo-Televizyon Haber ve Programları Dalında 100’e Yakın Ödül.

AVNİ KÜPELİ Makaleler

Avni Küpeli kimdir, mesleği ne?

Cenk Küpeli’nin babası Avni Küpeli’den zehir zemberek açıklamalar

Ünlü çiftin evliliğinin üzerinden 4 ay geçtikten sonra Cenk Küpeli’nin babası Avni Küpeli sosyal medyada, “Demet Şener, gözümüzün nuru oğlumuz Cenk’i bizden koparmış ve ailesini hiçe saymıştır. Yaptığı nispetler sadece İbrahim Kutluay’ı değil, bizleri de derinden yaralamaktadır. Bu konuya da özellikle dikkat çekilmesini rica ederiz. Saygılarımızla… Oya – Avni küpeli” yorumunu yaptı.

Avni Küpeli bu mesajının ardından 2. Sayfa programına da şu açıklamayı yaptı:

Demet Şener oğlumuzla İbrahim Kutluay’a nispet yapmak için evlendi. Evlendiğinden beri oğlumuzla hiç görüşemedik. Bizi oğlumdan kopardı. Oğlum ve Demet’le barışma söz konusu bile olamaz.

2.Sayfa programına konuşan Avni Küpeli sözlerine söyle devam etti; Kesinlikle nispet için evlendi. Evlendikleri günden bu yana hatta flört ettikleri günden bu yana tüm uğraşılarımıza rağmen oğlumuzla hiçbir şekilde bağlantı kuramıyor ve görüşemiyoruz. Resmen Kutluay Ailesi’ne verdiği pozlarla, açıklamalarla nispet yapıyor. Oğlumuzla görüşememek annesini ve bizi çok üzüyor.”

Avni Küpeli kimdir, mesleği ne?

Cenk Küpeli, babasının açıklamalarından sonra suskunluğunu bozdu.

Küpeli basın açıklamasında şunları söyledi:

Basında çıkan ve beni ilgilendiren haberler nedeniyle açıklama yapma gereği duymuş bulunmaktayım.

Öncelikle bilinmesini isterim ki uzun zamandır hayran olduğum bir kadın ile kendi rızam ile büyük bir aşkla evlenmiş bulunmaktayım. Kendi ailemin isteği doğrultusunda bir evlilik yapmamak hata değil kendi kararımın bir sonucudur. Bu karara da ailem başta olmak üzere herkesin saygı göstermesi gerekmektedir.

Ailemin de başımın üzerinde yeri vardır fakat artık kendi çekirdek ailemi kurmuş bulunuyorum ve sadece anlayış bekliyorum.

Daha fazla bu konu ile gündeme gelmek istemiyorum. Teşekkür ederim.

Avni Küpeli kimdir, mesleği ne?

Demet Şener’den boşanan Cenk Küpeli babasıyla arasındaki buzları eritti

Cenk Küpeli’nin babası Avni Küpeli, oğlunun Demet Şener ile evlenmesine karşı çıkmıştı. Avni Küpeli’nin bu evlilik nedeniyle oğluna kırgın olduğu öğrenilmişti. Cenk Küpeli’nin babasıyla arasındaki buzları erittiği ortaya çıktı. Küpeli, babası Avni Küpeli’yi Instagram’da yeniden takip etmeye başladı. Avni Küpeli de oğlunu takibe aldı.

Avni Küpeli kimdir, mesleği ne?

Cenk Küpeli Kimdir?

Demet Şener ile nikah masasına oturması dolayısıyla magazin sayfalarına konu olan Cenk Küpeli, 1985 yılında Ankara’da dünyaya geldi. Başkent Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu. Eski milli basketbolcular arasında yer alan Cenk Küpeli, kariyerine Tav Holding’de başladı. Sonra ise kariyerini genel müdür olarak devam ettirdi. Cenk Küpeli’nin Demet Şener ile ilişkisi başladığında başka biriyle nişanlı olduğu iddia edilmişti. Küpeli, basın açıklamasında;”Çıkan haberler kesinlikle doğru değildir. Bu zamana kadar kimseyle nişanlanmadım. Kendisi eski kız arkadaşımdır. Olmayan şeylerle Demet’le olan ilişkim yıpratılmaya çalışılmaktadır. Şu anda tek önemli şey Demet’le olan ilişkimdir. Saygı duyulmasını rica ediyorum” ifadelerini kullanmıştı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.