adplus-dvertising

Avcılar’daki metrobüs kazasında yaralanan yolcu dehşet anlarını anlattı

Avcılar’da 99 kişinin yaralandığı metrobüs kazasında yaralanan Hüdür Akyıl, yaşadıkları dehşet anlarını anlattı.
Takip et
Avcılar’daki metrobüs kazasında yaralanan yolcu dehşet anlarını anlattı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Avcılar Şükrübey Metrobüs Durağı yakınlarında dün akşam iki metrobüsün kafa kafaya çarpıştığı kazada 99 kişi yaralanmıştı. Kazada yaralanan turizmci Demet Hüdür Akyıl, meydana gelen o dehşet anlarını anlattı. Akyıl, Cevizlibağ’dan metrobüse bindiğini belirterek, “Avcılar’a doğru gelirken sürücü bariyerlere vurdu ve direksiyonu toparlayamadı kafa kafaya çarpıştık biz. Hatırladığım tek şey çatır çatur sesler çıktı. Sonra cam üstümüze patladı. Bir kişi kapıyı kırdı dışarı çıktık. Her yer kan gölü gibiydi, herkesin üstünde kan vardı. Dışarıya çok zor çıktık. Çıktıktan sonra ortada kaldık. Ambulans çok geç geldi. Çok trafik vardı çevredeki vatandaşlar bize yardımcı oldu. Beni de hastaneye götürdü bir vatandaş. Kollarım, diz kapağım ve ellerimden yaralandım” şeklinde konuştu.

“Çok hızlıydı”

Akyıl, kaza olduğunda direkt sürücünün arkasında oturduğunu belirterek, “Çok hızlıydı. Sağdaki bariyerlere çarptı, çarptıktan sonra herke çığlık çığlığa bağırmaya başladı. Sonra cam üstümüze geldi. Sonra da içerisi duman oldu” diye yaşadıkları dehşet anını anlattı.

“Fenalaştıysa eğer frene basması gerekiyordu”

Akyıl, “Görüntüleri izlediğimde fenalaştım diyebiliyor sürücü, aynı zamanda ambulans da isteyebiliyor ama. Kimse de fark etmiyor nasıl hızlı bir biçimde o otomobil gidebiliyor? Çok hızlıydı. Fenalaştı ise eğer frene basması gerekiyordu” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.