Avcılar’da öğle arasında aşı yapmayan doktoru darp edip yaraladı!

Avcılar’da öğle molasında aşı olmaya giden kişi kendisine mesai saatinin başlaması için beklemesi gerektiğini belirten Dr. Velit Çelebi’yi darp etti. Doktorun yaralandığı saldırı anı güvenlik kamerasına yansıdı. Gözaltına alınan saldırgan ifadesinin alınması sonrasında savcılık talimatıyla salıverildi.
Takip et
Avcılar’da öğle arasında aşı yapmayan doktoru darp edip yaraladı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Olay, dün saat 12.30 sıralarında Avcılar Tahtakale Mahallesi’ndeki aile sağlık merkezinde yaşandı. Mehmet Saib E., anne ve babası ile gelerek koronavirüs aşısı olmak istediğini belirtti. Öğle paydosunda olduklarını belirten Dr. Velit Çelebi, 25 dakika sonra başlayacak mesaiyi beklemesi gerektiğini ve saat 13.00’te BioNTech için 6 kişi dolduğunda aşısının yapılacağını bildirdi. Aldığı bu yanıta sinirlenen Mehmet Saib E., bir anda Dr. Velit Çelebi’ye tekme ve yumruklarla saldırdı. Aile sağlık merkezinde bulunanlar araya girip doktoru saldırganın elinden kurtardı. Doktorun şikayeti üstüne Mehmet Saib E. gözaltına alındı. Poliste ifadesi alınan Mehmet Saib E., savcının talimatı ile serbest bırakıldı. Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne giderek darp raporu alan Dr. Çelebi uğradığı saldırıyı anlattı.

“6-7 DEFA ŞİDDETLİ VURDU”

Dr. Velit Çelebi, “Saat 12.35 sıralarıydı. Bağrışma seslerini işittim. Kızgın biçimde konuşan birini işittim. Yandaki doktora aşı randevusu aldığını belirtti. Şu an öğle arasında olduğumuzu ve arkadaşlarımızın 25 dakika sonra aşı yapmaya başlayacağını söyledim. Hem 6 kişi toplanmadan aşı yapamayacağımızı da söyledim. O da hiddetlenmeye başladı. ‘Yapmanız gerekir’ şeklinde konuştu. Üstüme yürüdü. Ben de, ‘Ne için üstüme geliyorsun’ dedim. Gitmesini söyledim. Daha çok hiddetlendi. Bir anda yumruklamaya başladı. 6-7 defa şiddetli bir biçimde vurdu. Ben olayı anlamaya çalışırken, arkadaşlarımız bizi ayırdı. Olay böyle bitti. Küfür ede ede dışarı çıktı. Ben gidip, şikayetçi oldum” şeklinde konuştu.

“CANAVARCA HİSLE SALDIRDI”

Çelebi, “Canavarca hisle saldırdı. Adeta intikam, hırsını alır gibi yaptı. Ben bu olayı verdiğimiz hizmete yakıştıramadım. Çok üzüldüm. Yılın son gününde yapılan bu hakarete, şiddete, bütün kalbimizle kırıldık” dedi.

“YUMRUKLAR HAVADA UÇUŞTU”

Şiddet anlarına tanık olan hemşire Merve Nur Yavuz, “Yakınları ile buraya geldi. Yakınlarının anne ve babası olduğunu belirtti. BioNTech aşı randevularının olduğunu belirtti. Ben de öğle arasında olduğumuzu ve aşı için 6 kişinin toplanması gerektiğini söyledim. Daha sonra küfretti. Bağırmaya başladı. Hakaretlerde bulundu. Doktorumuz olayı duyduğu için kapısını açıp, geldi. Tekrar bağırmaya başladı. Doktorumuz böyle davranamayacağını ve çıkması gerektiğini belirtti. Daha sonra doktorumuza saldırı da bulundu. Yumruklar havada uçuştu. Biz günde en 100 adet aşı yapıyoruz. Bunların ayarlanması ile uğraşıyoruz. Bunun karşılığı bu olmamalı” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.