Avcılar’da ki Riskli Bina Hakkında Şok Gelişme

Avcılarda kolonları sallanan bina hakkında yapılan inceleme sonucunda binanın sadece yüzde 3,2 oturulabilir oranı çıktı. Bu korkutucu oran, faciadan dönüldüğünün de en büyük kanıtı.

Avcılar’da yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya olan bina hakkında incelemelerde bulunan yetkililer ulaştıkları sonucu görünce ne denli bir facianın eşiğinden dönüldüğünü fark ettiler.

Avcılar’daki hasarlı bu binanın, yaşama elverişli dayanıklılıkta olup olmadığı araştırıldığında, yüzde 3,2 gibi korkutucu bir sonuç ortaya çıktı. Bu sonuca rağmen ayakta olan binanın çökmesi ise an meselesi.

400 KİŞİ TAHLİYE EDİLDİ

Binada yaşayan 400 bina sakini risk taşıyan binadan tahliye edildi. Olayın faciaya dönüşmeden tahliyelerin gerçekleşmesi ise herkesin yüreğine soğuk su serpti. Bu binanın bulunduğu alanda daha önce 2005 Bakanlar Kurulu kararıyla bölgenin ve binaların risk taşıdığı gerekçesiyle 57 bina hakkında yıkım kararı alınmıştı.

Afet, risk bölge alanı olarak ilan edilen Ambarlı Mahallesi’nde 1999 depremi sonrası kanalizasyon problemi yaşandığı ve mahalle sakinlerinin dava açtığı fakat bu davayı kazanamadıkları öğrenildi.

Öte yandan tahliyesi gerçekleşen vatandaşlar şu an için belediyenin tahsis ettiği alanlarda konaklıyor.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı