adplus-dvertising

Avcılar’da facianın eşiğinden dönüldü, 7 tekne alev alev yandı

Avcılar İskelesi’nde kıyıya bağlı bulunan 7 tekne sabah erken saatlerde çıkan yangında alev alev yandı. Yangın, itfaiye ekipleri tarafından söndürülürken 7 tekne kullanılamaz hale geldi. Öbür teknelere sıçramaması ise faciayı engelledi.
Takip et
Avcılar’da facianın eşiğinden dönüldü, 7 tekne alev alev yandı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Yangın, Avcılar İskele’de kıyıya bağlı halde bulunan teknelerde saat 05.30 sırlarında çıktı. İddiaya göre iskeleye bağlı halde bulunan bir teknede halen belirlenemeyen bir sebeple yangın çıktı. Kısa sürede büyüyen yangın iskeleye bağlı olan öbür teknelere sıçradı. Yangını gören vatandaşlar vaziyeti itfaiye, sağlık ve polis ekiplerine bildirdi. İhbar üstüne olay yerine çok sayıda itfaiye ve polis ekibi sevk edildi. Kısa sürede olay yerine ulaşan itfaiye ekipleri yangına müdahale etmeye başlarken, polis ekipleri herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için çevrede güvenlik tedbiri aldı. Uzun uğraşlar neticesi yangını kontrol altına alan itfaiye ekipleri, uzun zaman soğutma çalışması yaptı. İtfaiye ekiplerinin müdahalesiyle yangın söndürülürken, öbür teknelere sıçramaması faciayı engelledi. İskeleden uzakta yanan bir tekne ise güçlükle söndürüldü.

Avcılar’da facianın eşiğinden dönüldü, 7 tekne alev alev yandı

7 tekne alev alev yandı

Henüz bilinmeyen bir sebeple başlayan kısa zamanda büyüyerek öbür teknelere sıçradı. Alev alev yanan 7 tekne kullanılamaz hale gelirken, itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle öbür teknelere sıçraması önlendi. Yanan teknelerin kimileri söndürme çalışmaları sırasında battı.

“Herhalde bir kişi vardı içlerinde, öyle yangın çıkarttı”

Yangına müdahale eden Hasan Taşkın, “Bizi aradılar yangın var dediler. Geldik buraya, bir baktık tekneler yanıyor. İtfaiyecilere yardım ettik. Arkadaşlarımızın teknesi. Herhalde bir kişi vardı içlerinde öyle yangın çıkarttı. 8-10 tekne yanmış. Bayağı zarar var. Sürat teknesi, yat. Özel tekneler” şeklinde konuştu.

Avcılar’da facianın eşiğinden dönüldü, 7 tekne alev alev yandı

“Koşup, gelip baktık, tekneler yanıyor”

Yanan teknelerin özel tekneler olduğunu belirten Altuğ Pala, “Buradaki esnaf, kuruyemişçi arkadaşlar bize haber verdiler. Koşup, gelip baktık, tekneler yanıyor. 8-10 adet tekne yanmış. Özel tekneler. Biz de itfaiyeci arkadaşlara yardımda bulunduk. Söndürmeye çalıştık. Söndü. Tehlike bitti. Şükürler olsun. Yanan teknesi olan arkadaşlara da geçmiş olsun. Belli değil. Başkanımız geldi. Kameralara bakacak. Neden çıktığı henüz belli değil” dedi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.