Av Yasağı Bitiyor! Balıkçıları Palamut Heyecanı Sardı

1 Eylül’de sona erecek av yasağının ardından denizlere açılacak olan balıkçılar son hazırlıklarını yaparken dualar sezonun bolluk içinde geçmesi için yapılıyor.

Yaz aylarının sonuna doğru geldiğimiz şu günlerde balıkçıları av sezonu heyecanı sarmaya başladı. Teknelerini ve ekipmanlarını hazırlayan ve 1 Eylül’de sona erecek av yasağının bitmesini bekleyen balıkçılar sezondan umutlu.

Balıkçılar şimdiye kadar palamutta görüntünün istenilen düzeyde olmadığını belirtirken yeni sezondan yine de umutlu olduklarını söylüyorlar. Bazı balıkçılar sezonun başlamasına sayılı günler kala tezgahlarını tadilattan geçirirken bu sıralar vatandaşların kurban etine yönelmesi balığa olan talebi düşürdü.

“PALAMUT İSTENİLEN DÜZEYDE DEĞİL”

Yeni sezonu bekleyen balıkçılardan Serdar Korkmaz, palamutta şu ana kadar görüntünün istenilen gibi olmadığını ifade ederek, “Artık yeni sezona yaklaştık. Bugünlerde balık olmadığı için kültür balıklarını satıyoruz. Sezonun açılmasını bekliyoruz. Şu anda palamutta görüntü yok ancak sonradan olacağını düşünüyoruz. Dolayısıyla şu ana kadar görüntünün olması lazım. Bugünlerde tezgahlarda en azından 200 gramlık palamutlar olması gerekirdi. Ağustos ayı en durgun dönemimiz. Kurban Bayramı da araya girdiği için vatandaş ete yöneldi diyebiliriz. Sezon açıldı mı balığa dönecek. Umutlarımız yine var. Vatandaş ta yeni sezonu bekliyor” dedi.

“VATANDAŞ KURBAN ETİ TÜKETİYOR”

Bir diğer balıkçı Turgay Memiş ise “Palamutta şu anda bir görüntü yok temennimiz olması yönünde. Ancak görünen bol olacağı yönünde değil. Şu an vatandaş kurban etlerini tüketiyor dolayısıyla balığa pek rağbet yok diyebiliriz.” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı