AUZEF’ten Öğrencilere Yeni Bölüm Müjdesi

İstanbul Üniversitesi binlerce öğrencinin eğitim gördüğü, AUZEF’e yeni bölümler ekledi. Açılacak olan yeni bölümlere 2019-2020 eğitim öğretim yılı itibari ile kayıt yaptırılabilecek.

İstanbul Üniversitesi’nin her yıl binlerce öğrenciye eğitim verdiği Açık ve uzaktan Eğitim Fakültesine yeni bölümler eklendi. Bu yıl Üniversite heyecanı yaşayacak binlerce öğrenciyi ilgilendiren müjdeyi, İstanbul Üniversitesi AUZEF Dekanı Levent Şahin sosyal medya hesabı üzerinden verdi.

YENİ DÖNEME YENİ BÖLÜMLER

Lisans, Önlisans ve Lisansüstü eğitimlerinde var olan bölümlere devam edileceğini açıklayan Şahin, yeni dönemde Lisans Bölümlerine, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler ve Yönetim Bilişim Sistemleri, Ön Lisans bölümlerine ise Çocuk Gelişimi, İş Sağlığı ve Güvenliği, Laborant ve Veteriner Sağlık bölümlerinin ekleneceğini açıkladı.

Dekan Şahin, açılacak olan bu yeni bölümlerin 2019-2020 eğitim öğretim dönemi itibari ile öğrenci almaya başlayacağını da yine sosyal medya hesabı üzerinden duyurdu.

Her yıl binlerce öğrencinin kayıt yaptırdığı İstanbul Üniversitesi AUZEF’in açtığı bu yeni bölümlerden Sınavsız Geçiş hakkı bulunan öğrenciler faydalanabilecek. Yeni açılacak bölümlerin Açıköğretim olarak mı yoksa Uzaktan Eğitim olarak mı eğitim vereceği ise henüz açıklanmadı. 2019-2020 eğitim döneminin ise Eylül ayı itibari ile başlaması bekleniyor.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı