AUZEF sınav sonuçları açıklandı! Vize sınav sonuç sorgulama ekranı

AUZEF sınav sonuçları için heyecanlı bekleyiş sona erdi. Binlerce öğrenci AUZEF vize sınav sonuçlarını merak ediyor. Adaylar sınav sonuçlarını “esinav.istanbul.edu.tr” adresine kullanıcı adı ve parola ile giriş yaparak öğrenebilecekler. İşte AUZEF sınav sonuçları hakkında detaylar
Takip et
AUZEF sınav sonuçları açıklandı! Vize sınav sonuç sorgulama ekranı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi’nde eğitimine devam eden öğrencilerin vize sınavları geçtiğimiz günlerde tamamlandı. Sınavların tamamlanmasıyla birlikte hem sonuçlar için hem de final sınavları için geri sayım başladı.

AUZEF FİNAL SINAVLARI NE ZAMAN?

10-19 Haziran 2021 tarihlerinde final sınavlarına katılacak olan adaylar için telafi sınavları ise 01-05 Temmuz tarihlerinde yapılacak.

Mezun olma durumunda olan ancak başarısız dersleri nedeniyle geçemeyen adaylar ise 25 Temmuz 2021 tarihinde üç ders sınavına katılabilecekler.

AUZEF sınav sonuçları açıklandı! Vize sınav sonuç sorgulama ekranı

AUZEF VİZE SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

2021 Bahar vize sınav sonuçları açıklandı ve sistem öğrencilere açıldı.

AUZEF SONUÇ SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ

AUZEF AGNO NEDİR? DD ve DC GEÇER Mİ?

AUZEF harf notları hesaplama işlemi öğrenciler tarafından merakla araştırılmaya devame diyor. Ağırlıklı Not Ortalaması(ANO) ve Ağırlıklı Genel Not Ortalaması (AGNO) kavramları, öğrencinin bir üst yarıyıldan ders alıp alamayacağının, DC ve DD aldığı derslerden geçip geçemeyeceğinin, öğrencinin kayıtlı olduğu programdan mezun olup olamayacağının ve mezun olursa mezuniyet derecesinin ne olacağının belirlenmesinde kullanılır.

Ağırlıklı Not Ortalaması(ANO), bir öğrencinin belirli bir yarıyıl içinde aldığı derslerin ağırlıklı ortalamasıdır. ANO hesabı, her öğrenci ve her yarıyıl için ayrı ayrı yapılır. ANO hesaplamasında bir öğrencinin belirli bir yarıyılda aldığı derslerin her birinden elde ettiği bağıl notlar(harf notlarının dörtlük sistemdeki karşılıkları) bu derslerin kredi saatleri ile çarpılır ve elde edilen sonuçlar toplanır. Toplam sonuç söz konusu derslerin kredi saatleri toplamına bölünerek ANO bulunur. Sonuç, virgülden sonra iki hane yürütülerek yuvarlatılır.

ANO hesaplaması, her yarıyıl için ayrı ayrı yapıldığı için ANO belirli bir yarıyıla özgü ortalama değeridir. Öğrencinin tamamladığı her bir yarıyılın ayrı ayrı ANO’ ları vardır: 1. yarıyılın ANO’su, 5. yarıyılın ANO’su vb. Başarı notları G(Geçti) ile takdir edilen Güzel Sanatlar dersi, ANO hesaplamasına katılmaz. Bir öğrencinin belirli bir yarıyıl için ANO’sunun hesaplanabilmesi için:

1. O yarıyılda aldığı derslerin neler olduğunun,

2. Bu derslerin kredi saatlerinin,

3. Öğrencinin bu derslerde aldığı dört üzerinden bağıl notların bilinmesi gereklidir.

KREDİ HARF NOTU

Her dersin bir kredisi vardır. Bu değer, dersin haftalık teorik ve pratik ders saati sayılarından elde edilir. Örneğin; A dersinin haftada 4 saat teorik, 6 saat de pratik uygulaması olsun. Teorik ders saati olduğu gibi yani dört kredi olarak, pratik saatlerinin ise yarısı (6/2=3) alınarak toplanır ve ilgili dersin toplam kredisi bulunur. Bu hesap sonucunda A dersinin kredisi 7’dir. Diğer bir örnekte, B dersinin teorik kısmı 2 saat, uygulaması ise 3 saat olsun;

B Dersinin kredi hesaplamasında görüldüğü gibi bir dersin kredisi tam sayı olabildiği gibi kesirli sayı da olabilmektedir.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.