Auzef online vize sınav sonuçları açıklandı! Auzef sınav sonuçları sorgulama ekranı

Bu yıl AUZEF sınavları 1 ile 14 Haziran arasında yapıldı. AUZEF sınav sonuçlarının ise açıklanacağı tarih merak konusu oldu. Akşam saatlerinde İstanbul Üniversitesi sınav sonuçlarını açıkladı. İstanbul Üniversitesi AUZEF sınav sonuçlarına öğrenciler çevrimiçi (Online) Sınav Sistemi https://esinav.istanbul.edu.tr üzerinden ulaşabilirler.
Takip et
Auzef online vize sınav sonuçları açıklandı! Auzef sınav sonuçları sorgulama ekranı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

AUZEF sınav sonuçları araştırılan konular arasında yer alıyor. İstanbul Üniversitesi tarafından Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi bahar dönemi ara sınavları gerçekleştirildi. Bir derse ait sınavlar ve diğer tüm etkinlikler 100 (yüz) tam puan üzerinden değerlendirilecek. AUZEF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak sorusu ile ilgili kurum tarafından resmi açıklama yapıldı. Açıklamada, online sınav sonuçlarının 17 Haziran’da https://esinav.istanbul.edu.tr üzerinden ilan edileceği bildirildi.

Kurum tarafından “Çevrimiçi (Online) Ara Sınav sonuçları 17 Haziran 2020 Çarşamba günü, Çevrimiçi (Online) Sınav Sistemi https://esinav.istanbul.edu.tr üzerinden ilan edilecektir.” denildi. Sonuçlar akşam saatlerinde açıklandı.

İstanbul Üniversitesi Akademik Takvim’e göre AUZEF bitirme sınavları bu yıl 10 ile 20 Temmuz arasında gerçekleşecek.

SINAVLAR NASIL DEĞERLENDİRİLİYOR?

(1) Sınavların değerlendirilmesinde sadece cevap kâğıtlarındaki işaretlemeler dikkate alınır.
(2) Bir derse ait sınavlar ve diğer tüm etkinlikler 100 (yüz) tam puan üzerinden değerlendirilir.
(3) Bir ders için Ham Başarı Puanı, yarıyıl/yıl içi etkinliklerinin %40’ı, yarıyıl/yılsonu sınavının ise %60’ı dikkate alınarak hesaplanır.
(4) Açık öğretim programları sınavlarında doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının dörtte biri çıkarılarak test ham puanı hesaplanır.
(5) Uzaktan öğretim programları sınavlarında yanlış cevaplar dikkate alınmaz, her bir doğru cevap sayısı ile soru puanı çarpılarak test ham puanı oluşturulur.

(6) Herhangi bir sebeple ara sınav, bitirme ve bütünleme sınavlarına giremeyen veya sınavı geçersiz olan öğrenci bu derslerin sınavlarından sıfır (0) puan almış kabul edilir ve buna göre ders ham başarı puanı hesaplanır.
(7) Mezuniyete Üç Ders Sınavı başarı notu, mutlak değerlendirme sistemine göre hesaplanır, değerlendirmede ara sınav, yılsonu bitirme ve bütünleme sınavı notları dikkate alınmaz.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.