AUZEF Bahar Dönemi Sınavları Online mı Olacak? 2021 AUZEF sınavlar ne zaman ve nasıl yapılacak?

Pandemi nedeniyle geçen dönem sınavlarını online olan öğrenciler 2021 AUZEF bahar dönemi sınavlarının nasıl olacağını merak ediyor. Kayıt yenileme işlemlerinin birkaç gün içinde başlayacağı İstanbul Üniversitesi AUZEF, akademik takvimini de yayınladı. Peki AUZEF bahar dönemi sınavları yüz yüze mi olacak, online mı olacak? Auzef bahar dönemi kayıt yenileme tarihleri ve sınavlar haberimizde.
Takip et
AUZEF Bahar Dönemi Sınavları Online mı Olacak? 2021 AUZEF sınavlar ne zaman ve nasıl yapılacak?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

2021 Yılı AUZEF Bahar Dönemi Ara Dönem (Vize) Sınavı’nın ne zaman yapılacağı merak ediliyor. İstanbul üniversitesi açık ve uzaktan eğitim fakültesi tarafından her yıl belirlenen dönemlerde cumartesi pazar sabah ve öğlen olmak üzere 4 oturumda gerçekleştirilen İU AUZEF sınavları için 2020-2021 takvimi belli oldu.

2021 Yılı AUZEF Bahar Dönemi Ara Dönem (Vize) Sınavı 24 – 25 Nisan 2021 tarihlerinde yapılacak. Sınavlarda her dersten 20 adet soru sorulmaktadır ve 30 dakika süre verilmektedir.

2020 – 2021 Eğitim Öğretim yılı güz yarıyılında AUZEF Ara (Vize), Bitirme (Final) ve Telafi (Bütünleme) Sınavları çevrim içi (Online) olarak gerçekleştirilecektir. Sınavların toplam başarı puanına katkısı, Ara Sınav (Vize) %40, Bitirme (Final) ve Telafi (Bütünleme) Sınavları %60 şeklindedir.

AUZEF 2021 AKADEMİK TAKVİM

AUZEF Bahar Dönemi Sınavları Online mı Olacak? 2021 AUZEF sınavlar ne zaman ve nasıl yapılacak? AUZEF Bahar Dönemi Sınavları Online mı Olacak? 2021 AUZEF sınavlar ne zaman ve nasıl yapılacak? AUZEF Bahar Dönemi Sınavları Online mı Olacak? 2021 AUZEF sınavlar ne zaman ve nasıl yapılacak?

Ara Dönem (Vize) Sınavları

İÜ AUZEF Güz Dönemi Ara Dönem (Vize) Sınavları 21-29 Kasım 2020 tarihleri arasında yapılmıştı. İÜ AUZEF Bahar Dönemi Ara Dönem (Vize) Sınavları 24-25 Nisan 2021 tarihleri arasında yapılacak.

Yarıyıl Sonu Bitirme Sınavları

İÜ AUZEF Güz Dönemi Yarıyıl Sonu (Bitirme Sınavları) 2-10 Ocak 2021 tarihleri arasındaydı. İÜ AUZEF Bahar Dönemi Yarıyıl Sonu (Bitirme Sınavları) 12-13 Haziran 2021 tarihleri arasında yapılacak.

Yarıyıl Sonu Telafi Sınavları

İÜ AUZEF Güz Dönemi Yarıyıl Sonu (Telafi Sınavları) 30 Ocak 2021-01 Şubat 2021 (3 Gün), 05 Şubat 2021-07 Şubat 2021 (3 Gün) tarihleri arasında yapıldı. İÜ AUZEF Bahar Dönemi Yarıyıl Sonu (Telafi Sınavları) 17-18 Temmuz 2021 tarihleri arasında yapılacak.

Mezuniyete Üç Ders Sınavı Detayları

İÜ AUZEF Mezuniyete Üç Ders Sınavı 8 Ağustos 2021 tarihinde yapılacak.

AUZEF 2021 Bahar Dönemi Sınavları Online mi Olacak, Yüz Yüze mi Olacak?

Pandemi nedeniyle geçen dönem sınavları yüz yüze yapılamadı. Bu konuda meraklar devam ediyor ve öğrenciler bahar döneni sınavları nasıl olacak merak ediyor.

Üniversite’den resmi açıklama yapılmadı fakat salgının seyrinde bir değişiklik olmazsa ve Türkiye’nin koronavirüs tablosunda vaka ve ölüm sayılarında ciddi bir düşüş olmadığı sürece sınavların online olacağı daha önceki açıklamalarda belirtilmişti.

Mutasyonlu virüs nedeniyle de maalesef bulaşma durumu hızlandığı uzmanlar tarafından belirtiliyor. Durum böyle olunca Üniversite’nin öğrencilerin sağlığını riske atmayacağı düşünülüyor.

AUZEF yüz yüze derslerin olduğu bölümlerde bu derslerin yapılmamasına karar verdi. Yapılan açıklamada “Çocuk Gelişimi Uygulamaları II” isimli uygulama derslerinin yüz yüze yapılma zorunluluğu bulunmaktadır. İlgili uygulama derslerinin küresel salgından dolayı yüz yüze yapılması içerisinde bulunduğumuz dönem itibarıyla mümkün olmadığından üstten ders alma hakkınız bu dersler özelinde bulunmamaktadır.” denildi.

Auzef sınavlarının nasıl olacağı konusunda resmi açıklama yayınlandığında haberimize eklenecektir.

AUZEF Bahar dönemi kayıt yenileme tarihi ne zaman?

AUZEF kayıt yenileme tarihleri belli oldu. İstanbul Üniversitesi AUZEF kayıt Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme tarihlerine ve kayıtların nasıl yapılacağına haberimizden ulaşabilirsiniz. Yayınlanan takvime göre, 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Dönemi kayıt yenileme 22 – 26 Şubat 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

AUZEF kayıt yenileme işlemi nasıl yapılır?

İlk olarak AKSİS’e girilir,

İkinci işlem OBS’ye tıklanır,

Üçüncü işlem Harç Bilgileri’ tıklanır,

Son olarak Referans numarası görüntülenir.

Ödemenizi Halkbank Şube/ATM’lerinden ya da aynı sistem üzerinden sanal pos ile yapabilirsiniz.

http://basvuru.istanbul.edu.tr/ adresinden “Hesap Oluştur” sekmesini tıklayınız. Formda gerekli alanları doğru bir şekilde doldurunuz. (“Kullanıcı adı” ve” Kullanıcı Aktifleştirme Bağlantısı” e-posta adresinize gönderileceği için bilgilerinizi doğru girdiğinizden emin olunuz.) E-posta adresinize gönderilen Kullanıcı Aktifleştirme Bağlantısına tıklayarak hesabınızı aktifleştiriniz.

http://basvuru.istanbul.edu.tr/ adresinden kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yapınız. Sol menüde bulunan “Profil” seçeneğini tıklayarak fotoğraf, özel durum ve iletişim bilgilerinizi düzenleyiniz. Bilgilerinizin eksiksiz ve doğru olduğundan emin olunuz

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.