Attila Hildmann koronavirüs karşıtı gösterilerle Almanya’yı karıştırdı!

Almanya’da koronavirüs tedbirlerine karşı gösterilerde başı çeken ve halkı kışkırtma suçlamasıyla ile ilgili soruşturma yürütülen Attila Hildmann’ın Türkiye’ye kaçtığı öne sürüldü.
Takip et
Attila Hildmann koronavirüs karşıtı gösterilerle Almanya’yı karıştırdı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Berlin Başsavcılığı, iki gün önce Twitter hesabından ile ilgili tutuklama emri bulunan Attila Hildmann’ın (40) Türkiye’ye kaçtığını duyurmuştu. Gene sosyal medya üstünden savcılığa alaycı bir cevap veren Hildmann, “Sizin için üzgünüm. Ben sizi takip ediyorum, eğer siz de beni takibe alırsanız sevinirim. Türkiye’den güneşli selamlar. Ne yazık ki siz gelemezsiniz. Öte Yandan Almanya’nın sınırları da kapanacakmış” paylaşımında bulundu.

Hildmann başka bir tweet’inde “Almanya özgür oluncaya kadar benim kan bağı vatanım olan Türkiye’de kalacağım. Benim gerçek vatanım ve toprağım” ifadesini kullandı. Türkiye kökenli olan Attila Hildmann, bebekken Alman bir aileye evlatlık verilmişti. Almanya’da ‘vegan şef’ diyerek de bilinen Hildmann, salgının yeni dünya düzeni yaratmak için kurgulanmış bir komplo olduğunu iddia ediyor.

Attila Hildmann koronavirüs karşıtı gösterilerle Almanya’yı karıştırdı!

ATTİLA HILDMANN KİMDİR?

Almanya’nın tanınmış vegan aşçıları arasında yer verilen ve yazdığı kitaplarla üne kavuşan Attila Hildmann, 1981 senesinde Kreuzberg’de dünyaya geldi. Bebekken bir Alman aileye evlatlık olarak verildi. Üvey babasının 2000 senesinde kalp krizinden yaşamını yitirmesi üstüne radikal bir biçimde beslenme alışkanlığını değiştirdi. O dönemler kendisi de çok kilolu olan Hildmann, üvey babasının ölümüne neden olduğuna inandığı et ve et ürünlerini bıraktı ve tamamen vegan beslenmeye başladı. 2009’da vegan beslenme üstüne blog yazıları yazıp youtube videoları yayınlayan Hildmann, 2012’de ‘Vegan for fun’ isimli kitap piyasaya sürdü. İlk kitabı beslenmeyle alakalı yayınlarda senenin kitabı seçilirken, ikinci kitabı ‘Vegan for fit’ ise en çok satanlar arasına girdi. Hildmann bu süre içinde birçok televizyon programının konuğu oldu ve Berlin’de vegan büfe açtı.

KOMPLOLARIN KRALI

Attila Hildmann, korona salgını başlamasıyla beraber tekrardan gündeme geldi. Koronavirüs salgına inanmayan ve bunu yeni dünya düzeninin başlangıcı olarak gören Hildmann, koronayla alakalı sosyal medyada birçok komplo teorileri yaydı. Gizli servis ve tapınak şövalyeleri tarafından takip edildiğini öne süren Hildmann, korona salgınında uzaylıların da parmağı olduğunu söyledi. Başbakan Merkel’in de yeni dünya düzeninin parçası olduğunu ve Bill Gates’le beraber milyarca insanı bu yolla öldürmeyi planladığını öne sürdü. Yahudi karşıtlığı paylaşımlarıyla da dikkat çeken Hildmann’ın organize ettiği gösterilerde Alman aşırı sağcıları da yer aldı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.