adplus-dvertising

ATM’nin haznesinde para buldu, ‘İnsanlık ölmemiş’ dedirtti

Tokat’ta bir taksici kredi kartına para yatırmak isterken ATM’nin haznesinde bulduğu bin 500 lirayı polis merkezine teslim etti.
Takip et
ATM’nin haznesinde para buldu, ‘İnsanlık ölmemiş’ dedirtti
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Tokat’ta taksicilik yapan Duran Atik (49) akşam saatlerinde bir bankanın ATM’sine kredi kartı borcunu yatırmak istedi. Bu sırada ekranda paranızı alınız yazısını fark eden Atik, ATM’nin haznesinde duran parayı gördü. Kısa bir müddet şaşkınlık yaşayan taksici parayı saydığında bin 500 lira olduğunu tespit etti.

Bir süre paranın sahibi gelir diyerek ATM önünde bekleyen taksici kimsenin gelmemesi üstüne parayı polis merkezin teslim etmeye karar verdi. Gaziosmanpaşa polis merkezine giden Atik, tutanak karşılığında parayı teslim etti. Polis merkezinde görevli polis memurları paranın sahibinin bulunması için çalışma başlatırken, duyarlı davranışından dolayı taksiciye teşekkür etti.

Atik, ilk kez bu şekilde bir şey yaşadığını söyleyerek, “İftardan sonra kredi kartıma para yatırmaya geldim. Ekranda “Paranızı alınız” yazısı vardı. Parayı aldım sağa sola baktım kimse yoktu. İlk kez bu şekilde bir vaziyetle karşılaştım. Belki biri dalgınlıktan unutmuştur, bir garibanındır ihtiyacı vardır. Ben de parayı emniyet kuvvetlerin teslim etmeye karar verdim” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.