adplus-dvertising

‘ATM kartı yuttu’ yalanıyla dolandırıcılık yaptılar

Fatih’te 2 şüpheli, ATM’den para çekerken yardım etme bahanesiyle yanına yaklaştıkları kişilerin kart şifresini öğrendi. “ATM kartı yuttu” yalanıyla kredi kartını çalarak çok sayıda kişiyi dolandıran zanlılar polisin tarafından yakalandı. Zanlıların benzer suçlardan çok sayıda sabıkaları olduğu gün yüzüne çıktı.
Takip et
‘ATM kartı yuttu’ yalanıyla dolandırıcılık yaptılar
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Suudi Arabistan uyruklu N.S.N. ATM’den para çekerken yanına yaklaşan 2 kişinin, kendisini dolandırdığını belirterek Fatih polisine şikayette bulundu. Mağdur N.S.N. “Para çekerken yanıma yaklaşıp yardım edeceklerini söylediler. Daha sonra kartımı yuttuğunu söylediler. Onlara inandım. Fakat daha sonra tüm paramın çekildiğini gördüm” şeklinde konuştu. Konuyla alakalı Dolandırıcılık Büro Amirliği tarafından inceleme başlatıldı. Polis para çekilen kartların dijital izlerini takip ederek zanlılara ulaştı. Zanlılar Süleyman T. (38) ile Onur G.(28) kısa zamanda yakalanarak gözaltına alındı. Zanlıların yardım etme bahanesiyle yaklaştıkları kurbanlarının önce kart şifrelerini öğrendikleri tespit edildi. Zanlıların daha sonra “ATM kartı yuttu” yalanıyla kandırdıkları kurbanlarının kartlarını çaldıkları öğrenildi. Zanlıların kartlar ve şifreleri kullanarak edindikleri iki post cihazıyla hesapları boşalttıkları belirlendi ve evlerinde yapılan aramada iki pos cihazı bulundu.

Dolandırıcılık Büro Amirliğinde yapılan çalışmada zanlıların; Fatih’te Kazakistan doğumlu S.K.’nın aynı taktikle bin 65 Euro, 420 dolar, ve 300 lirasını, gene Fatih’te Gürcistan uyruklu şüpheli A.B.’nin 485 lirasını, Beyoğlu’nda İran uyruklu N.P.’nin kredi kartından yüklü miktarda para çektikleri tespit edildi.

Zanlılardan Onur G.’nin daha önceden 14 suç kaydının, öbür şüpheli Süleyman T.’nin ise 2 suç kaydının olduğu belirlendi. Zanlılar işlemlerinin tamamlanmasının sonrasında adliyeye sevk edildiler.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.