ATM, 60 kişilik köye koronavirüs saçtı!

Zonguldak'ın Ereğli ilçesine bağlı Çayırlı Köyü'nde, 14 ev karantinaya alındı. Yaklaşık 60 kişinin ikamet ettiği evler, zaman zaman jandarma ekipleri tarafından kontrol ediliyor. Köylünün virüsü ATM'den para çekerken kaptığı sanılıyor.
Takip et
ATM, 60 kişilik köye koronavirüs saçtı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Çayırlı Köyü’nde oturan T. A. adlı bir kişi, Alaplı ilçesindeki bir bankanın ATM’sinden para çekip köyüne geri döndü. Bir müddet sonra yüksek ateş ve halsizlik belirtileri gösteren T. A., Ereğli Devlet Hastanesi’ne gitti. Burada T. A.’ya Corona Virüs testi yapıldı.

T. A., Corona Virüs testi sonuçlanmadan köyünde bir cenaze törenine katıldı. T. A.’nın testinin olumlu çıkması üstüne hastane yetkilileri kareleye geçti. şahsı hastaneye naklederek yatışını yapıp tedavi sürecini başlattılar. Yapılan filyasyon çalışması sonucunda başta T. A.’nın aile bireyleri olmak üzere temas ettiği belirlenen köy sakinleri de ev karantinasına alınarak izolasyona tabii tutuldular.

2 gün önce başlayan karantina uygulamasının 14 evi ve ortalama 60 kişiyi kapsadığı öğrenildi. Ereğli Devlet Hastanesi’nde yatarak tedavi gören T. A.’nın vaziyetinin iyi olduğu bildirildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.