Atila Sertel’den Flaş İddia! Bilal Saygılı FETÖ’cü Mü?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bugün İzmir'de açacağı Bilal Saygılı Camii ile ilgili Atila Sertel'den FETÖ iddiası geldi. Bilal Saygılı FETÖ'den alındı mı?
Atila Sertel’den Flaş İddia! Bilal Saygılı FETÖ’cü Mü?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bugün İzmir’de açılışını yapacağı cami ile alakalı dikkat çeken bir iddiayı Meclis gündemine getirdi.

ATİLA SERTEL’DEN FLAŞ İDDİA

Sertel, “FETÖ’cüler Cumhurbaşkanı’nı gene kandırmış olabilir. Cumhurbaşkanı, Camiye adını veren Bilal Saygılı ve onun babası Eflatun Saygılı’yı tanıyor mu? Geçmişlerini biliyor mu?” diye sordu.

“CAMİ FETÖ’CÜLER TARAFINDAN YAPILDI”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün İzmir’de açılışını yapacağı ve 30 milyon liraya mal olan Cami’nin finansmanının FETÖ’cüler tarafından yapıldığı öne sürüldü. CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, bu söylentileri Meclis’e getirdi, “FETÖ’cüler Cumhurbaşkanı’nı gene kandırmış olabilir. Cumhurbaşkanı, Camiye adını veren Bilal Saygılı ve onun babası Eflatun Saygılı’yı tanıyor mu? Geçmişlerini biliyor mu” diye sordu.

“BİLAL SAYGILI GÖZALTINA ALINDI”

Camiyi inşa ettiren ve adını veren MÜSİAD İzmir Şube Başkanı Bilal Saygılı’nın İzmir’de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması soruşturması çerçevesinde gözaltına alındığını anımsatan CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, şöyle söyledi:

“CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN KANDIRILIYOR MU?”

”Ege Üniversitesi girişinde bulunan ve bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile ibadete açılacak olan Cami’nin temelinden bitimine dek FETÖ kalıntıları var. Ege Üniversitesi kampüs bölgesinde inşa edilen caminin temeli; o günün rektörü, bugünün FETÖ firarisi Mustafa Cüneyt Hoşcoşkun yıllarında atılıyor. Yaklaşık 30 milyon liralık maliyeti alan ve camiye adını veren Bilal Saygılı ise 15 Temmuz darbe kalkışmasından önce ‘Himmet’ operasyonu ile FETÖ’den gözaltına alınıyor. Bilal Saygılı’nın babası Eflatun Saygılı’nın İzmir’de kurduğu Sondakika adlı gazete ise darbe kalkışmasının ardından FETÖ sebebiyle kapatılıyor. Gazetenin bağlı olduğu Saykar firmasının hissedarlarından biri Mehmet Tahir Kocakurt. Tahir Kocakurt’un abisi FETÖ’nün dünya imamlarından Barbaros Kocakurt. Bu şahısları kazıdıkça altından hep FETÖ çıkıyor. Sözde FETÖ ile mücadele veren Cumhurbaşkanı da FETÖ ve FETÖ’cüler tarafından günahlarının kefareti için yapıldığı ifade edilen Cami’nin açılışını gerçekleştiriyor. Ben merak ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanı bunları biliyor mu? Yoksa gene kandırılıyor mu?

  • chp
  • fetö
  • izmir
  • recep tayyip erdoğan
Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.