ATH Ne Demek? Kripto Paralarda ATH Neyi İfade Eder?

Kripto para terimlerini bilmek, hem ulusal hem de uluslararası kaynaklardaki yorumları ve haberleri takip edebilmek için son derece önemlidir. Kripto para terimlerini bilmek, uzmanların yorumlarını daha iyi takip edebilme ve doğru yatırımlar yapabilmenin anahtarıdır. Peki sık kullanılan terimlerden biri olan ATH ne demek?
Takip et
ATH Ne Demek? Kripto Paralarda ATH Neyi İfade Eder?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Hem Bitcoin hem de altcoinlerde ATH terimi sık karşımıza çıkar. Özellikle kripto para haberlerinde gördüğümüz bu terimin anlamını bilmek oldukça önemlidir.  Çünkü bu terimler kripto para borsasının dili sayılır ve küresel çapta kullanılır. Günümüzde kripto paralar ile kazanç sağlamak isteyenlerin bu terimleri öğrenmesi neredeyse zorunlu hale gelmiştir.

ATH ne demek?

ATH En Yüksek Fiyat İngilizce “All Time High” kelimelerin kısaltması olan ATH, kriptopara fiyatının bir itibari para birimi (Dolar, Türk Lirası, Euro vd.) karşısında ulaştığı en yüksek değeri ifade eder.

Yani bu terim, bir kripto paranın kendi rekorunu ifade eder. ATH terimi İngilizce ‘All time high’ kelime grubunun kısaltmasıdır. ATH, bazı kripto para sitelerinde para birimlerinin altında verilir. Bunun amacı ziyaretçinin karşılaştırma yapabilmesini kolaylaştırmak ve kararlarını olumlu etkilemektir.

Ayrıca ATH terimini, bazı canlı takip sitelerinde kripto para birimlerinin güncel değerlerinin altında dipnot olarak görmek de mümkündür.

ATH Ne Demek? Kripto Paralarda ATH Neyi İfade Eder?

5 dakikada coinin ath grafiği

Binance üzerinde gerçekleşen ani alımlar gün içerisinde çeşitli saatlerde rastlanabiliyor. Önemli olan yükselme başlamadan aşağı seviyelerden alım yapıp yukarı seviyelerde düşmeye başladığında satım yapmaktır (yatırım tavsiyesi değildir). Aniden yükseldiği için belki gün içerisinde yapacağınız kar, bu yükselme sayesinde kısa bir süre içerisinde gerçekleşecektir.

Alım satım işlemlerini sadece ani çıkışlar yakalamaya çalışmak iyi bir fikir gözükebiliyor. Fakat gün içerisinde nadir olan bu olay kümülatif olarak bir hedef tutturmak zordur. Bu olayın yanında yine kendi ticaretinizi yapmanızı tavsiye ederim. Ani yükselişlerden kar etmek kolay ama sürekli değil. Bu nedenle kendi ticaretinize ani yükselişlerden faydalanmayı ekleyebilirsiniz.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.