Atatürk’ün Fotoğrafı 12 Yıl Sonra İBB’nin Dergisinde Kapak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin 2007 yılından beri yayımladığı "İstanbul Bülteni" isimli dergide ilk defa Atatürk fotoğrafı kullanıldı.
Atatürk’ün Fotoğrafı 12 Yıl Sonra İBB’nin Dergisinde Kapak
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

2007 yılından itibaren İBB tarafından atkif olarak çıkartılan “İstanbul Bülteni” dergisinde ilk defa Mustafa Kemal Atatürk kapakta kullanıldı. Egemen Bağış, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Osmanlı Padişahı 2. Abdülhamit’in fotoğrafları daha önce kullanılırken, Mustafa Kemal Atatürk’ün daha önce kullanılmamış olması sosyal medyada tepki topladı. Atatürk’e  138 sayı çıkan derginin kapağında ilk kez yer verildi. Derginin ana teması “Çocuklar” olarak belirlendi

ATATÜRK VE ÇOCUK FOTOĞRAFI DERGİDE

Ekrem İmamoğlu başkan seçildikten sonra 136. sayıda Ekrem İmamoğlu, 137. sayıda çocuklar kullanılırken 138. sayıda Atatürk kullanıldı. 12 yıl sonra ilk kez derginin kapağında kullanılan Atatürk fotoğrafında, Ulu Önder küçük bir çocuk ile birlikte görülüyor. Fotoğraf 1936 yılında Mustafa Kemal Atatürk’ün Ankara’dan İstanbul’a gelişi sırasında Dolmabahçe Sarayı’nda çekildi.

İMAMOĞLU ÇOCUKLARA SESLENDİ

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da yazısını çocuklara ayırdı. Ekrem İmamoğlu,  “Seçim süresince en büyük enerjimi sizlerden aldım. En büyük hedefimi de sizlerin, ‘sağlıklı ve eşit koşullarda yetişen, en kaliteli eğitimi alan, geleceğe güçlü bir şekilde hazırlanan bireyler olarak yetişmenizi sağlamak’ diye açıklamıştım. İlk adımı, sizlerin eğitimi, huzuru, sağlığı ve ebeveynlerinizin hayata daha güçlü katılımı için 150 kreş yapmak üzere attık. İstanbul’umuzun her yanında hizmet vermesini hedeflediğimiz bu kreşlerimizden 11 tanesinin temelini attık, inşaatları sürüyor. ‘Kadıköy’deki yavrumuzla Sultanbeyli’deki yavrumuz eşit olsun, hiçbir şeyden mahrum kalmasın’ ilkemiz gereği, ihtiyaç sahibi ailelerimizin yavrularına ‘Süt her çocuğun hakkıdır!’ diyerek ücretsiz süt dağıtımını başlattık. Böylece 92 binden fazla yavrumuz her ay 8 litre süt içebilecek.

Bu ay, ülkemizi bizlere kazandıran ve sizlere emanet eden büyük devlet adamı Atatürk’ümüzün aramızdan ayrılışının yıldönümü de aynı zamanda. Büyük Atatürk’ü bir kez daha sonsuz şükran duygularımız ve bitmeyen hayranlığımızla anıyoruz. Dünyada, demokrasinin göstergesi olan parlamentosunun kuruluş gününü çocuk bayramı olarak kutlayan tek ülke Türkiyemiz. Bunu da büyük Atatürk’e borçluyuz. O Atatürk ki, ‘Çocuklar her türlü ihmal ve istismardan korunmalı, onlar her koşulda yetişkinlerden daha özel ele alınmalıdır’, ‘Çocukları sağlıklı ve bilgili yetiştirilmeyen uluslar, temeli çürük binalar gibi çabuk yıkılırlar’ demiş ve sizlere şöyle seslenmiş bir dünya lideridir: ‘Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz.

Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz.’ Bizler de yönetici olarak Büyük Atatürk’ün sözleri ışığında, ülkemizi güçlü bir geleceğe hazırlamak için, sizleri en iyi şekilde yetiştirme azmimizi hiç ama hiç kaybetmeyeceğiz. Çünkü çok iyi biliyorum ve yaşadıklarımdan gördüm ki, 4 yaşındaki yavrumuz da bu kent için çok güzel projeler önerebiliyor. Böyle baktığım için kendimi çok şanslı görüyorum. Neden mi? Çünkü, sayınız tam 4 milyon; yani, bana yardımcı olacak 4 milyon akla sahibim. Gözlerinizdeki ışık hiç sönmesin, sizi çok seviyorum, hepinizi kucaklıyor ve yanaklarınızdan öpüyorum.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.