Atatürk’ün Ege Vapur’u Görüntüleri! Bakan Mehmet Ersoy Paylaştı

Genelkurmay, Atatürk’ün son çekilen fotoğraflarını paylaştı. Öte yandan Bakan Ersoy da Atatürk’ün Ege Vapur görüntülerini ilk kez yayınladı.

Genelkurmay Başkanlığı arşivlerinden yayınlanan fotoğrafta Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 27 Şubat 1938 tarihinde Ankara’da Yugoslavya Savunma Bakanı Orgeneral Lujibomir Mariç ile görüşüyor.

Atatürk’ün Ege Vapur’u Görüntüleri! Bakan Mehmet Ersoy Paylaştı

ATATÜRK EGE VAPURU GÖRÜNTÜLERİ

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy da, Atatürk’ün daha önce yayınlanmamış Ege Vapur’undaki görüntülerini yayınladı. Ersoy’un yayınladığı, Atatürk’ün sevdiği Selanik Türküsü’nün, “O bizim buluşmalarımız yarim mahşere kaldı” bölümünün de bulunduğu Sinema Genel Müdürlüğü arşivlerindeki 1930 Kasım ayına ait görüntüde, Atatürk, çocukluk arkadaşı ve ona en yakın isimlerden Salih Bozok, yanından hiç ayırmadığı Kılıç Ali ve başyaveri Cevat Abbas Gürer ile muhabbet ediyor. Ersoy, Atatürk’ün vefatının 81. yılı dolayısıyla paylaştığı mesajda, “Atatürk’ün bıraktığı eşsiz mirasın sorumluluğunu, fikirde ve icraatta, ülkemizin ve milletimizin layık olduğu güçlü, lider ve tam bağımsız bir gelecek inşa ederek hakkıyla taşıyacağımızı bir kez daha kararlılıkla ifade ederim” vurgusunda bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı