Atatürk’e hakaret ettiği iddia edilen eski imam Mustafa Demirkan’a suç duyurusu!

Ankara Barosu, Üsküdar Yıldırım Beyazıt Camii eski imamı Mustafa Demirkan ile ilgili, Ayasofya Camii’ndeki bir programda Atatürk’ün manevi hatırasına hakaret ettiği iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.
Takip et
Atatürk’e hakaret ettiği iddia edilen eski imam Mustafa Demirkan’a suç duyurusu!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 1

Ankara Barosu tarafından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na verilen suç duyurusu dilekçesinde, imam Mustafa Demirkan’ın, 28 Mayıs günü Örgün Eğitimle Beraber Hafızlık Projesi kapsamında hafızlıklarını tamamlayan 136 öğrencinin katılımıyla Ayasofya Camii’nde gerçekleştirilen programda yaptığı konuşmaya yer verildi.

SÖZLERİ MÜNAKAŞA OLUŞTURDU

Dilekçede, imam Demirkan’ın, “Bu ve bu gibi mabetler, mabet olarak kalması için inşa edilmiş. Öyle bir zaman geldi ki, bir asır gibi bir zaman içinde bu mabed-i şeriften Ezan-ı Muhammediye, namaz her şey yasak olarak müze haline çevrildi. Bunlardan daha zalim daha kafir kim olabilir. Yarabbi bu zihniyetin bir daha bu ümmetin başına gelmesini mukadder buyurma” sözleriyle Mustafa Kemal Atatürk‘e ve manevi şahsiyetine hakaret ettiği söylendi.

KAMU DAVASI AÇILMASI TALEP EDİLDİ

Konuşmadaki sözlerin düşünceyi ifade etmek kapsamında değerlendirilemeyeceği vurgulanarak, Demirkan ile ilgili ‘5816 sayılı Atatürk Aleyhinde İşlenen Suçlar Yasası’na muhalefetten lüzumlu soruşturmanın yapılarak kamu davası açılması talep edildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (1)
NARAHAT
1 Haziran 2021, 13:22 tarihinde yazildi

Adam ayet mealini, içine bir şey katmadan okuduysa… Kur’an’ı mı yargılayacaksınız. Siz kimsiniz? Haaa… Adam kendinden bir şeyler uydurduysa… Yandı gülüm keten helva…

  • Cevapla
  • 1