Atatürk’e Benzeyen Göksel Kaya Tepkilere Cevap Verdi

Atatürk'e benzerliği ile bilinen Göksel Kaya, gelen tepkilere cevap verdi ve 'Paşam' diyorlarsa ben ne yapabilirim dedi.

Atatürk’e benzerliği ile hafızalara kazınan ve özel günlerde Atatürk kıyafetleri ile dolaşan Göksel Kaya gelen tepkilere yanıt verdi. Kaya, “İnsanlara bana ‘paşam’ diyorsa ne yapabilirim?” diyerek gelen eleştirilere tepki gösterdi.

Hürriyet’ten İsmail Saymaz Göksel Kaya rezaletini tarihçilere sordu. Bu soru üzerinde Göksel Kaya’yı Atatürkçü Düşünce Derneği’nin hiçbir etkinliğine çağırmadıklarını söyleyen Altınışık, Göksel Kaya için, “Atatürk ile benzerliğini ticari ve şahsi yöne çekti. Her gün yapılan bir mesleğe ve ticari bir faaliyete dönüştürdü.” ifadelerini kullandı. Tarihçi İlber Ortaylı da konu ile ilgili açıklama yaptı ve “Atatürk, tarihi ve hassas bir kişiliktir. Turistik vodvile döndüremezsin.” dedi. Tarihçi Sinan Meydan da yaptığı açıklama ile “Bilgisiz Atatürkçüler de prim veriyor. Atatürk’e benzeyen birine bakıp duygulanmanın alemi nedir?” diyerek tepkilerini dile getirdi.

“BU ATATÜRK’E OLAN SEVGİ, SAYGI VE ÖZLEMDENDİR”

Bu gelişmeler üzerine söz hakkı doğan Göksel Kaya da tepkilere cevap verdi. Atatürk’ü istismar ettiğine dair suçlamaları kabul etmeyen Kaya, kendisine yönelen ilgilin Atatürk’e duyulan sevgi ve özlemi gösterdiğini savundu. Kaya başından geçen bir olayı anlattı ve “Uçakla İzmir’e geldim. Pilotundan hostesine herkes benimle fotoğraf çektirdi. Bu, Atatürk’e olan sevgi, saygı ve özlemdendir. Ne demeliyim? İnsanlara bana ‘paşam’ diyorsa ne yapabilirim? Ne bu benzerliği kötüye kullanıyorum, ne istismar ediyorum. ‘Mustafa Kemalim demiyorum, imzasını atmıyorum.” dedi.

“BEN 5 BİN LİRA ALINCA NEDEN RAHATSIZ OLUNUYOR?”

Kaya, Rusya’da Lenin ve ABD’de de Obama’nın benzerlerinin olduğunu hatırlatarak fotoğraf çektirme karşılığında para aldıklarını söyledi ve “Ben bunları yapmıyorum. Etkinliklerden para almıyorum. Ben oyuncuyum. Belediyeler sanatçı çağırıp para veriyor da, ben 5 bin TL alınca niye rahatsız olunuyor? Niçin istismar olsun? Atatürk’ü taklit etmiyorum. Bu benzerlik Allah’ın lütfudur. Özel olarak Atatürk gibi giyinmiyorum. Hayatım boyunca takım elbise giydim. Saçım boya değil, saç stilim böyledir. Harmandalı en sevdiğim oyundur. Atatürk, ‘Türkler bir tek zeybek oynarken diz çöker, asla diz çökmez’ demiştir. Benim de beğendiğim oyundur.” dedi.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı