Atatürk Havalimanı Yıkılıyor! Yıkım İşlemleri Başladı

Atatürk Havalimanı'nda yıkım işlemleri başladı. Yıkımı 100 kişilik bir ekip yapıyor.

Ticari uçuşların 6 Nisan’da İstanbul Havaliman’ına taşınmasının ardından askeri uçaklar, özel jetler ve kargo uçaklarının kullandığı Atatürk Havalimanı’nda yer hizmeti sağlayan bazı özel firmalara ait, artık kullanılmayan kargo binalarının çatısı sökülürken, demir bağlantılar ise parçalara ayrılıyor.


100 KİŞİLİK EKİP ÇALIŞIYOR

100 kişilik takımın yaptığı yıkım, hava trafiğinde herhangi bir sıkıntıya sebep olmuyor.

Yıkılan yapıdan toplanacak demir, kablo ve çatı malzemelerinin geri dönüşüm fabrikalarına yollanacağı bildirilirken, DHMİ İstanbul Atatürk Havalimanı Başmüdürlüğü tarafından açılan ihale çerçevesinde yıkım, söküm, taşıma ve saha 1, 2 ve 3 yıkım, söküm, taşıma uzaklaştırma işlemlerinin 2 ay içerisinde sona ermesi amaçlanıyor.

İHALE YAPILDI

SMC Yıkım ve Hafriyat Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Çubuk, AA muhabirine gerçekleştirdiği açıklamada, Atatürk Havalimanındaki bazı kargo kısımlarının, depoların yıkımını ihaleyle aldıklarını ifade etti.

Profesyonel ekiple iş makineleri ve vinçlerle sökümlere başladıklarını söyleyen Çubuk, çalışmalara yaklaşık 10 gündür başladıklarını ve yaklaşık 2 ayda sona erdirmeyi düşündüklerini söyledi.

PİST ETKİLENMİYOR

Çubuk, şu anda malzemeleri söktüklerini söyleyerek, “Demir, pencere, kablo ve diğerlerini hiçbir şey israf edilmeyecek biçimde geri dönüşüm fabrikalarına yollayacağız. Yıkım ve sökümlere başladık. Pisti olumsuz etkileyecek herhangi bir şey yok.” dedi.


Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı