Atatürk Havalimanı Metrosu Durduruldıu

Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştirilen TEKNOFEST sonrası metroda yaşanan yoğunluk nedeniyle metro seferleri “Riskli” olduğu gerekçesiyle durduruldu.

Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştirilen TEKNOFEST sonrasında evlerine dönmek isteyen vatandaşlar, metro hatlarında yoğun kalabalıkların oluşmasına neden oldu. Aynda anda Atatürk Havalimanı metrosuna giriş yapmaya çalışan vatandaşlar, riskli durumların ortaya çıkmasına neden oldu.

TEKNOFEST SONRASI METRO SEFERLERİ DURDURULDU

TEKNOFEST’in gerçekleştirildiği Atatürk Havalimanı’nda, binlerce kişi festivale katıldı. Festivalin bitmesiyle birlikte evlerine dönmek için yola koyulan vatandaşlar, yoğun kalabalıkların ortaya çıkmasına neden oldu. Kazaya sebebiyet verecek kadar büyük bir kalabalığın metro duraklarında bulunduğunu tespit eden İstanbul Valiliği ev İstanbul Büyükşehir Belediyesi, ortak bir karar alarak, metro seferlerini durdu.

Metro seferlerinin durdurulma amacı olarak ise “Risk oluşturabilecek durum” oluştuğu ve olası bir kazanın önüne geçmek için seferlerin durdurulması gösterildi. Valilik yaptığı açıklamada, uyarıların takip edilmesi gerektiği ve en kısa sürede sorunun çözüleceği bilgisini verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı