adplus-dvertising

Ataşehir’in bitmeyen çilesi

12 Mayıs 2022, 14:19 tarihinde eklendi
Savaş sebebiyle Ukrayna’ya gidemeyen tırlar sebebiyle Ataşehir’de Erenköy Gümrük Müdürlüğü önünde kilometrelerce tır kuyrukları oluştu. Saatlerce kuyrukta bekleyen tır sürücüleri yetkililerden çile haline dönüşen ve sıklıkla gümrük önünde meydana gelen tır kuyrukları için yardım istedi. Erenköy Gümrük Müdürlüğü önünde oluşan tır kuyruğu havadan görüntülendi.
Takip et
Ataşehir’in bitmeyen çilesi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ataşehir İnönü Mahallesi Kayışdağıyolu Caddesi’nde bulunan, Erenköy Gümrük Müdürlüğü girişindeki yoğunluk sebebiyle kilometrelerce tır kuyrukları oluştu. Edinilen bilgiye göre Ukrayna’ya giden gemilerin savaş sebebiyle durması üstüne tırlar gümrük ambarlarından çıkamadı. Ambarda kalan tırlar sebebiyle içeri giremeyen ve farklı güzergahlardan gelen tırlar yol üstünde kuyruk yarattı. Kimi sürücüler yolda yoğun trafikte ilerlemeye çalışırken bazısı de kontak kapattı.

Ataşehir’in bitmeyen çilesi

Tır şoförlerinin yarattığı kuyruklar sebebiyle trafik yolda durma noktasına geldi. Tır sürücüleri Erenköy Gümrüğü’nde son dönemlerde olan tır kuyrukları sebebiyle yetkililerden yardım istedi. Erenköy Gümrük Müdürlüğü önünde kilometrelerce uzanan tır kuyruğu havadan görüntülendi.

Ataşehir’in bitmeyen çilesi

Tır kuyruğu sebebiyle ilerlemeyen trafikte aracını bırakıp yürüyen Adem Aydaş, “Ben gece çalışıyorum sabah saat 09.00’da işten çıktım arabamı da yolda bıraktım trafik sebebiyle, şuanda yürüyerek eve gidiyorum. İstanbul’un göbeğine gümrük getirmişler bunu buradan kaldırın ya da insanları buradan alın. Arabamı aşağıda bıraktım yürüye yürüye eve gidiyorum. Eve mi gideyim işe geri mi döneyim zaten 3-4 saat sonra işe geri döneceğiz“ şeklinde konuştu.

Ataşehir’in bitmeyen çilesi

Tır sürücüsü Tuncay Aksoy, “Ben tır şoförüyüm buraya ne zaman gelsek hep bir sıkıntı var. Her şeyden önce vatandaşın, esnafın rahatlaması için bu gümrüğün buradan kalkması gerekir. Biz tırcılar olarak sıkıntı çekiyoruz, burada yaşayan vatandaşlarımız, insanlarımız hep sıkıntı çekiyorlar. Devletten ricamız bu gümrüğün buradan kaldırılıp düzgün güzel bir yere geçirilmesi gerekir. Dün akşamdan beri, 6 saatte Çamlıca gişelerinden buraya giriş yaptım. Bu sıkıntılarımızı devletimizin görmesi gerekir” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.