adplus-dvertising

Ataşehir’de yolu kilitleyen tır trafiği 10 gündür devam ediyor

Savaş sebebi ile Ukrayna’ya gidemeyen tırlar Ataşehir Erenköy Gümrük Müdürlüğü önünde kilometrelerce kuyruk yarattı. Ortalama 10 gündür kuyrukta bekleyen tır şoförleri kontaklarını kapattı. Şoförler, sanki çile haline dönüşen tır kuyrukları için yetkililerden yardım istedi. Erenköy Gümrük Müdürlüğü önüne kadar uzayan tır kuyruğu havadan görüntülendi.
Takip et
Ataşehir’de yolu kilitleyen tır trafiği 10 gündür devam ediyor
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ataşehir İnönü Mahallesi Kayışdağıyolu Caddesi’nde bulunan, Erenköy Gümrük Müdürlüğüne kadar uzanan yoğunluk sebebiyle kilometrelerce tır kuyruğu oluştu. Edinilen bilgiye göre, Ukrayna’ya giden gemilerin savaş sebebiyle durması üstüne tırlar gümrük ambarlarından çıkamadı. Ambarda kalan tırlar sebebiyle içeri giremeyen ve yol üstünde 10 gündür kontak kapatan tırlar uzun kuyruklar yarattı. Bazı tır sürücüleri yoğun trafikte ilerlemek isterken bazısı de kontak kapattı.

Ataşehir’de yolu kilitleyen tır trafiği 10 gündür devam ediyor

Vatandaşlar vaziyete isyan etti

Tır şoförlerinin yarattığı kuyruklar sebebiyle trafik durma noktasına geldi. Günlerdir devam eden yoğunluk nedeniyle vatandaşlar isyan etti. Ambulans, minibüs ve araba şoförleri trafikte ilerlemekte güçlük çekerken yoğunluk oluşan noktalara polis ekipleri sevk edilerek trafik akışı sağlanmaya çalışıldı. Tır sürücüleri Erenköy Gümrüğü’nde oluşan problemin çözümüne ilişkin yetkililerden yardım istedi.

“Bir ülkeden bir ülkeye bir günde gidiyoruz, ama burada bir günde bir gümrüğe giremiyoruz”

Tır sürücüsü Emre Taşdel, “Normalde dün bitti işim. Ama burada kuyruk var gitme dediler. Ama Avrupa’ya çalıştığımız için düzenli çalışmamız gerekiyor. Bu rezillik. Daha ne kadar bekleyeceğiz belli değil. Avrupa’da bunlar problem. Bir orada bir ülkeden bir ülkeye bir günde gidiyoruz, ama burada bir günde bir gümrüğe giremiyoruz” şeklinde konuştu.

Ataşehir’de yolu kilitleyen tır trafiği 10 gündür devam ediyor

“Güzergah değiştirmek mecburiyetinde kalıyoruz”

Trafik yoğunluğunun günlerdir sürdüğünü söyleyen minibüs sürücüsü Özgür Duran, “Günlerdir buradan geçiş yaparken sıkıntı yaşıyoruz. Polis ekipleri de günlerdir burada trafik sorununu çözmeye çalışıyorlar. Yeri geliyor güzergah değiştirmek mecburiyetinde kalıyoruz. Durakta otobüs, minibüs bekleyen yolcularda mağdur oluyor” diyerek konuştu.

“Günlerdir bu problemi yaşıyoruz”

Trafikte ilerlemekte güçlük çeken araç şoförlerinden Abdullah Ergöz, “Günlerdir burada bu problemi yaşıyoruz. Aşağı yolda normalde ehliyet sınavları yapılırdı. Yoğunluktan dolayı onlarda iptal edildi. Bu sorunu her gün yaşamaya devam ediyoruz. Ne zaman düzelecek bilemiyoruz” şeklinde konuştu.
Öte yandan Erenköy Gümrük Müdürlüğü önünde kilometrelerce uzanan tır kuyruğu havadan görüntülendi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.