Ataşehir’de İETT şoförü yolcuya bıçak çekti! Video görüntüleri…

Son dakika haberine göre Ataşehir’de gündüz İETT otobüsünde korku dolu anlar meydana geldi. Bir İETT şoförü 2 yolcuya bıçak çekti. Korku dolu anlar başka bir yolcu tarafından telefona kaydedildi. İETT şoförünün akşam saatlerinde sertifikası iptal edildi.
Takip et
Ataşehir’de İETT şoförü yolcuya bıçak çekti! Video görüntüleri…
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ataşehir’de tartıştığı 2 yolcuya bıçak çeken İETT’ye bağlı özel halk otobüsü sürücüsünün sertifikası iptal edildi.

BIÇAKLA YOLCULARIN ÜZERİNE YÜRÜDÜ

Küçükbakkalköy Mahallesi Demir Sokak’ta İETT’ye bağlı özel halk otobüsünün sürücüsü Yavuz K., yolcular B.B.B. (20) ve M.T.Y. (22) ile münakaşaya başladı.

Münakaşanın büyümesi üstüne, otobüsü durdurarak yerinden kalkan sürücü bıçakla yolcuların üstüne yürüdü. Orada bulunan bir polis memuru olaya müdahale etti.

Sürücünün otobüsün içinde bıçakla hareket etme anı, bir vatandaşın cep telefonu kamerasınca kaydedildi.

Görüntülerde sürücünün yolcuyla münakaşası, bıçakla otobüsün arka tarafına hareket etmesi, yolcuya “in aşağıya” diyerek bağırması, bir müddet sonra ise otobüsü hareket ettirerek olay yerinden uzaklaşması yer alıyor.

BİRBİRLERİNDEN ŞİKAYETÇİ OLDULAR

Polis ekipleri, görüntülerin sosyal medya üstünden yayınlanması üstüne çalışma başlattı.

İfadelerine başvurulmak üzere polis merkezine götürülen taraflar, birbirinden şikayetçi oldu.

İfadesine başvurulan sürücü Yavuz K., otobüs ile seyir halindeyken B.B.B. ve M.T.Y.’nin yüksek sesle konuştuklarını, uyarılmalarına karşın öbür yolcuları rahatsız etmeye devam ettiklerini anlatarak, bunun üstüne tartıştıklarını belirtti.

Yolcular B.B.B. ve M.T.Y. ise ifadelerinde, tartıştıkları otobüs sürücüsü Yavuz K.’nin kendilerine bıçak çektiğini kaydetti.

Bu arada, sürücü Yavuz K.’nin darp raporu aldığı öğrenildi.

Ataşehir’de İETT şoförü yolcuya bıçak çekti! Video görüntüleri…

ŞOFÖRÜN SERTİFİKASI İPTAL EDİLDİ

Öte yandan, İETT’den yapılan duyuruda, İstanbul Ulaşım A.Ş’ye bağlı otobüste yolculara bıçak çeken sürücünün sertifikasının iptal edildiği söylendi.

Duyuruda, “19E” hattında yolcularla münakaşa yaşayan İUAŞ sürücüsünün yolcuya bıçak çektiğini gösteren görüntülerin ortaya çıkmasının sonrasında İETT tarafından sürücü hakkında soruşturma başlatıldığı aktarılarak, şunlar kaydedildi:

“Sürücünün toplu taşımada hizmet vermesini sağlayan sertifikası tümüyle iptal edildi. İETT tarafından söz konusu olayın meydana geldiği otobüs de bağlanarak seferden çekildi. Yeni bir sürücü göreve başlayana kadar araç servis dışı bırakıldı. Münakaşanın yaşanmasının sonrasında olay yerine gelen polis ekipleri tarafları karakola götürdü. Karakolda ifadeleri alınan sürücü ve yolcular birbirlerinden şikayetçi oldu. Olayla alakalı adli süreç devam ediyor.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.