adplus-dvertising

Ataşehir’de eczane çalışanlarına saldırı

Ataşehir’de annesine yanlış adres verildiği iddiasıyla nöbetçi eczaneye gelen şahıs, eczane çalışanlarına saldırıp bilgisayara yumruk attı. Eczane çalışanlarına saldıran şahıs “Polisi ararsan seni öldürürüm, haberlerde gördüklerinize benzemem” diye tehditlerde bulundu. Saldırganın tehditler savurduğu anlar, eczanenin güvenlik kamerasına yansıdı.
Takip et
Ataşehir’de eczane çalışanlarına saldırı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Olay, dün Ataşehir İçerenköy Mahallesi’nde bulunan nöbetçi eczanede yaşandı. İddiaya göre nöbetçi eczaneyi arayan annesine yanlış adres söylenmesi üstüne eczaneye gelen şahıs, eczane çalışanlarına saldırdı ve içeride bulunan bilgisayara yumruk atarak zarar verdi.

Reçetesini vererek ilaçları isteyen saldırgan, eczanede bulunan öbür vatandaşların sakinleştirmeye çalışmasına karşın eczane çalışanlarına tehditler savurarak küfürler etti. Eczacı kadının polis arayın demesi üstüne saldırgan “Polisi ararsan seni öldürürüm. Kafanı koparırım senin” ve “Haberlerde gördüklerinize benzemem” diye tehditler savurdu.

Eczacı Ayşenur Ören’in saldırgan hakkında şikayetçi olması üstüne polis ekipleri şahsı bulmak için arama çalışması başlattı. Evinin aranması sonrası evde bulunamayan şahıs, polis ekipleri tarafından yakalanarak ifadesi alınmak üzere İçerenköy Polis Merkezi’ne getirildi. Saldırganın eczanede terör estirdiği anlar güvenlik kamerasına an be an yansıdı.

Ataşehir’de eczane çalışanlarına saldırı

“Biz adres tarif etmek mecburiyetinde değiliz, biz sağlık danışanıyız”

Saldırıya uğrayan Eczacı Ören, “Öncelikle annesiyle başlıyor olay. Annesine biz telefonda yol tarifi veriyoruz. Kadın söylediğimiz yerin tam aksi yöne gittiği için ikinci defa arayıp beni azarladı. Ben sabırla yolu yeniden anlatıp sizi bekliyoruz biçiminde konuştum. Ortalama 1 buçuk saat geçti, ben artık unutmuştum, çok yoğunduk. Şahıs geldi, siz ne şekil eczanesiniz, adres tarif edemiyorsunuz, ne ilgi o yolla bu yol diye hesap sordu. Biz adres tarif etmek mecburiyetinde değiliz, biz halkımıza ilaç tedariğinde bulunuyoruz, sağlık danışanıyız. Daha sonra reçetesini yüzüme fırlatarak ver çabuk şunu şeklinde konuştu, tabii küfür var aralarda. O sırada da annem üslubunuza dikkat edin şeklinde konuştu. Üslubunuzu bilmem ne yaparım diye burada bulunan cam pleksime yumruk attı. Pleksi devrildi, ekranım da devrildi. Ben olayın şokuyla sen ne yapıyorsun diyerek bağırdım; bu sefer benim üzerime yürüdü, küfürler etti, annemi itti, araya giren kalfamı ittirdi. Daha sonra ben polisi arayın diyince bana yumruk atmaya kalkıştı” şeklinde konuştu.

“Senin boynunu koparırım şeklinde konuştu, ölümle tehdit etti”

Ören devamında, “Ben polisi aramak için arka tarafa gittim, müşteriler araya girdi. O arada bana ben senin bildiğin erkeklere benzemem, o polis aranırsa senin boynunu koparırım şeklinde konuştu, ölümle tehdit etti. Halen ısrarla ilaçları da istediği için ilaçları raftan alıp sisteme bile işlemeden gitmesi için verdim. Tüm aileme, anneme, babama herkese küfür edip bastı gitti. Karakola gittik şikayetçi olduk. Darp raporu da aldım çünkü pleksinin parçaları kolumu çizdi. Aranıyordu en son, şuanda bulunmuş, şu anda karakolda” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.