Ataşehir Ve Kartal’da Çocuk Koruma Timleri İki Kızı Kurtardı

Ataşehir ve Kartal'da yurttan kaçan 17 yaşındaki iki kız 'Çocuk Koruma Timleri' tarafından, fuhuş çetesinin elinden kurtarıldı. 5 kişi gözaltına alındı.

Ataşehir ve Kartal’da, ‘Çocuk Koruma Tipleri’ yurttan kaçan 17 yaşındaki iki kız çocuğu fuhuş çetesinin elinden kurtardı. Kız çocuklarını uyuşturucuya ayırarak istismarda bulunan 5 kişi gözaltına alındı.

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü tarafından oluşturulan ‘Çocuk Koruma Timleri’, kayıp çocukları bulmak için çalışmalarına devam ediyor. Gece saatlerinde göreve başlayan timler, sabah saatlerine kadar kayıp çocukları aramak için çalışıyor. Ekipler, kayıp kızların genel olarak eğlence mekanlarına ve internet kafelere saklanmasından dolayı aramalarında buralarda yoğunlaşıyor.

CNN Türk İstihbarat Şefi olan Nihat Uludağ’ın haberine göre, Kartal’da bulunan alkollü mekanda, genç bir kız polis ekiplerinin dikkatini çekti. İşletme sahibi genç kıza ait olduğunu söylediği bir kimliği ekiplere gösterdi. Ekipler yaptığı incelemeler sonrası kimliğin sahte olduğu tespit etti ve genç kızın yurttan kaçan 17 yaşındaki F.K. olduğu belirlendi. Genç kız polislere, işletme sahibinin kendisini uyuşturucuya alıştırarak istismar ettiğini söyledi. Kızın bu ifadesinden sonra işletme sahibinin de aralarında olduğu 5 kişi gözaltına alındı.

151 ÇOCUK KORUMA ALTINA ALINDI

Ataşehir’de yapılan operasyonda ise, alkollü bir mekanda masada oturan ve önünde K. Eda yazılır bir not olan küçük kız polisin dikkatini çekti. Zorla konsamatrsilik yaptırılan kızın, yurttan kaçan 17 yaşındaki kız olduğu belirlendi. Ekipler kurtardıkları iki kızı da alarak koruma altına aldı.

Beyoğlu’nda bulunan bir internet kafede de, denetimler sırasında 9 ve 11 yaşlarındaki Suriyeli iki kardeş bulunarak koruma altına alındı. Geçtiğimiz aylarda kurulan ‘Çocuk Koruma Timleri’ birçok yerde arama gerçekleştirdi. Ekipler 2 aylık süreçte, evlerinden ya da yurtlarından kaçtığı belirlenen 151 çocuğu bularak koruma altına aldı.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı