adplus-dvertising

Ataşehir Boşanma Avukatı

14 Aralık 2022, 23:27 tarihinde eklendi
Son yıllarda evlenme oranlarının azalmasının aksini boşanma davalarında önemli bir artış yaşanıyor. Ayrılmaya karar veren çiftler Ataşehir boşanma avukatı aracılığı ile dava açıyor.
Takip et
Ataşehir Boşanma Avukatı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Boşanma davası aile mahkemelerinde anlaşmalı ya da çekişmeli olarak açılan dava türüdür. Davalarda dosya takibi için vekil tutma zorunluluğu yoktur ancak avukat desteği ile açılan davalarda süreç çok daha hızlı ilerler. Temin edilen dilekçe ile dava süreci yürütülür ancak bu durum çoğunlukla hukuki kayıplar yaşanmasına neden olur.

Ataşehir Boşanma Avukatı

Gerek anlaşmalı gerekse çekişmeli boşanma davalarında dosya süreci hukuka uygun yürütülmelidir ve bunun için Ataşehir boşanma avukatı hizmeti gerekir. Avukat olmadan açılan boşanma davalarında geri dönüşü mümkün olmayan hatalar ile karşı karşıya kalınır.

Hatalardan dolayı yeniden dava açma hakkı kaybedildiği gibi bunun üzerine herhangi bir hukuki yorum yapılması da söz konusu değildir. Son derece önemli bir konu olduğundan dolayı boşanma davası mutlaka bir avukata danışılarak açılmalıdır.

Boşanma avukatı hukuki tecrübeye sahip olduğundan dolayı süreci hatasız sürdürür ve müvekkilinin menfaatlerini göz önünde tutarak takip yapar. Davanın Türk Medeni kanunda belirtilen sebeplerden herhangi biriyle açılmaması durumunda mahkeme tarafından ret kararı verilir. Boşanma davası sadece içeriği açısından değil usul olarak da kanuna dayandırılmalıdır.

Ataşehir Boşanma Avukatı Fiyatları

Türkiye’de avukatlık ücretleri Türkiye Barolar Birliği tarafından belirlenmekte ve her yıl düzenlenmekte. Boşanma davasını üstlenen avukat için ödenecek ücret Baro tarafından belirlenmiş olan fiyatın altında olamaz. Ancak davanın işleyişi ve tarafların durumuna göre avukatlık ücreti karşılıklı görüşme sonucu belirlenir.

Ataşehir Boşanma Davası Açma

Boşanma davaları ister çekişmeli olsun isterse anlaşmalı davacı ve davalının sorumluluğunu gerektirir. Ataşehir boşanma avukatı dava dilekçesini kanunu uygun şekilde hazırladıktan sonra delileri sunar ve gerekli olduğunda tanığın dinlenmesini sağlar. Boşanma avukatının davalardaki rolü şu şekildedir;

  • Dava dilekçesinin kanuna uygun hazırlanması.
  • Dava için delillerin sunulması.
  • Tanık ifadeleri ve tanık dinletme.
  • Duruşmalara katılma.
  • Hüküm aşaması ve hükme itiraz.
  • Vekalet ücreti.
  • Tazminat ödenmesi gibi konularda etkilidir.

Boşanma hukuku konusunda deneyim ve tecrübeye sahip olan avukatlar Medeni kanunda belirtilen sebeplere dayanarak dava açar. Böylelikle çok daha sağlam bir süreç izlenirken avukatın yapması gerekli olan tüm faaliyetler yerine getirilir.

Ataşehir Boşanma Avukatı İletişim

Boşanma kararı veren çiftler açısından Ataşehir boşanma avukatı iletişim bilgileri en sık araştırılan konuların başında gelir. En iyi avukatı bulma gayreti içerisinde olan çiftler bunun için rahat iletişim kurabilecekleri avukatlar yönünde tercih kullanır.

Tüm dava süreçlerinde olduğu gibi boşanma davalarında da avukat ve müvekkil arasındaki güçlü iletişim sürecin çok daha kolay atlatılmasını sağlar. Davanın hangi hükümle sona ereceği ve ne kadar süreceği gibi birçok konuda bilgi aktaran avukatlar tüm süreci ve masrafı müvekkiline bildirir.

Kaynak; https://mehmetalihelvaci.av.tr/atasehir-bosanma-avukati.html

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.