adplus-dvertising

Ata Spor Kulübü, 25. yılında 25 madalya hedefliyor

Ata Spor Kulübü yüzücüleri, Sırbistan, İngiltere, Kolombiya ve İtalya’da düzenlenecek dünya şampiyonaları öncesi hazırlıklarını tamamladı. Bakırköy Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Sait Babaoğlu, kulüp olarak 25. senede 25 madalya hedeflediklerini açıkladı.
Takip et
Ata Spor Kulübü, 25. yılında 25 madalya hedefliyor
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ata Spor Kulübü yüzücüleri, Sırbistan’daki Serbest Dalış Havuz Dünya Şampiyonası, Birmingham’daki 11. Dünya Oyunları, Kolombiya’daki CMAS Paletli Yüzme Dünya Şampiyonası ve İtalya’daki CMAS Paletli Yüzme Açık Sun Dünya Şampiyonası yarışlarında Türkiye’yi temsil edecek.

Ata Spor Kulübü, 25. yılında 25 madalya hedefliyor

Bakırköy Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Sait Babaoğlu, antrenör ve sporcularla beraber basın toplantısı düzenledi. Sporcuların bu tesiste yetiştiğini söyleyerek sözlerine başlayan Sait Babaoğlu, “Bu bir sürecin sonucuydu. ‘Bakırköy’de spor yapmayan kalmasın’ projesinin neticesi. Bu bizim için bir gurur ve tamamı Bakırköy ilçesinin gençleri. Ben de bir milli takım hocası olarak, hayatımın en büyük gururu ve onurunu yaşıyorum. Çünkü bu kulübün kurucularından birisiyim. Su sporları öbür sportif branşların arasında gerçekten en zorlarından birisidir. Çünkü sabah 5.30’tan 9.00’a kadar sürer ve oradan okula giderler sonra tekrar gelirler. Antrenörlerimiz zaman zaman antrenman mesafesinin 15 kilometreyi bulduğunu söylüyorlar. Bu sporcularımız yürümüyorlar, koşmuyorlar, bisiklete binmiyorlar, bu kadar mesafeyi yüzerek hazırlanıyorlar. Bunlar dünyanın en iyi sporcuları. Belediye başkanımızın verdiği yetki ile de her türlü desteği seferber ettik. Bu havuz tadilat esnasında bile havuzu kapatmadık. Bu riski bile göze aldık” şeklinde konuştu.

Ata Spor Kulübü, 25. yılında 25 madalya hedefliyor

Ata Spor Kulübü, 25. yılında 25 madalya hedefliyor

Canberk Babaoğlu: “Üst üste aynı inancı gösterirsek güzel işler çıkaracağız”

Kulübün kurucularından Sait Babaoğlu’nun oğlu olan aynı zamanda kulüp antrenörü Canberk Babaoğlu, açıklamasında, “Önümüzde bir Sırbistan Şampiyonası var. Gene iddialıyız, her zaman olduğu gibi hedefimiz en yüksek. Yapabileceğimiz en iyi şey için oradayız. 6 günlük bir yarış, zor olacağını biliyoruz. Sırbistan’ın hemen arkasından 20 gün sonra Dünya Oyunları’nda, Amerika’da olacağız. Orada ki şampiyona bittikten sonra dönmeden Kolombiya’ya geçeceğiz, güzel bir yarış olacak. Eğer ki üst üste gene aynı inancı gösterirsek, diliyorum ve inanıyorum ki sporcularımız orada da güzel işler çıkaracaktır. Orada da madalyalarımızı alacağız” ifadelerini kullandı.

Bu yıl en yoğun yılı olacağını aktaran sporculardan Derin Toparlak, “Bu yıl gene 3 branşta dünya şampiyonasına katılacağım. Hedefim gene altın madalya, yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik. Önceki yıllara göre benim en yoğun senem, 3 adet dünya şampiyonası ve 1 adet Dünya Oyunları’na gideceğim. Dünya Oyunları’na da Türkiye ismine ilk defa katılıyoruz” şeklinde konuştu.

Ceren Güran: “Türk kadınını temsil etmeye gidiyorum”

Ata Spor Kulübü, 25. yılında 25 madalya hedefliyor

Yüzücü Ceren Güran ise, “Bundan önce paletli yüzmede 3 kez milli takıma girdim. Şuanda ilk kez serbest dalış kategorisinde giriyorum. Hedefim yüksek, yalnızca Türkiye ve kulübü değil, Türk kadınını da temsil etmeye gidiyorum” dedi.

Ata Spor Kulübü sporcusu Yunus Toparlak yaptığı açıklamada şunları belirtti:

“Bu yıl ikinci defa dünya şampiyonasına katılıyorum. Geçen yıl dördüncü olmuştum, bu yıl hedefim madalya almak. Hedefim abim ve takım arkadaşlarımla beraber kürsüye çıkmak.”
Dünya rekoru ile dönmek istediklerini söyleyen Ege Yankı Güneş, “Çok çalıştık ve inşallah dünya rekoru ile dönmeyi düşünüyorum. Ders ve sporu aynı anda yürütmek zor. Bunda disiplin gerekiyor, bu da sizde varsa yapabilirsiniz” şeklinde konuştu.

Ata Spor Kulübü Müdürü Yusuf Garip konuşmasında emeği geçenlere teşekkür ederek şu ifadelere yer verdi:
“Bu zorlu süreçte bizlere destek olan Bakırköy Belediyesi’ne, Sait Babaoğlu’na, 25. yılımızda 5 adet milli sporcu ve dünya şampiyonlukları kazandıracak seviyeye getiren kulübümüze ve sporcuların ailelerine teşekkür ederim.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.