adplus-dvertising

AstraZeneca aşısı durdurma kararını açıklarken bayıldı!

AstraZeneca aşıının durdurulma kararı ile ilgili açıklamalar yapan şirket yetkilisi Tanja Erichsen, katıldığı basın toplantısında bayıldı. Bir anda yere yığılan kadına olay yerinde sağlık ekipleri müdahalede bulundu. Erichsen daha sonra stüdyodan bilinci açık bir şekilde ayrıldı.
Takip et
AstraZeneca aşısı durdurma kararını açıklarken bayıldı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

AstraZeneca ve Oxford Üniversitesi tarafından koronavirüse karşı geliştirilen aşının gençlerde kullanımının “ender kan pıhtılaşmasına” neden olduğu gerekçesi ile Danimarka, aşıyı kullanmayı tamamen bırakan ilk ülke olmuştu.

CANLI YAYINDA AÇIKLARKEN BİR ANDA YERE YIĞILDI

AstraZeneca aşısı hakkında kararın açıklandığı canlı yayında Danimarka İlaç Ajansı’nın Farmakoloji Bölüm Direktörü Tanja Erichsen bayıldı.

AstraZeneca aşısı durdurma kararını açıklarken bayıldı!

SALONDAN YÜRÜYEREK AYRILDI

Çevrede bulunanlar Erichsen’in yardımına koşarken, Erichsen bir müddet sonra kendisine gelerek salondan yürüyerek ayrıldı. Erichsen’in bilincinin açık ve sağlık vaziyetinin iyi olduğu bildirilerken, önlem maksatlı acil servise kaldırıldığı açıklandı.

AZTRAZENECA DÜNYANIN BAŞINA BELA OLDU

İngiltere İlaç ve Sağlık Ürünleri Düzenleme Kurumu (MHRA), İngiltere’de 7 kişinin Oxford Üniversitesi ve AstraZeneca tarafından geliştirilen koronavirüs aşısını olduktan sonra oluşan kan pıhtısından yaşamını yitirdiğini doğrulamıştı. Toplamda, 21 Mart’a kadar aşılanan 18 milyon kişiden 30’unda kan pıhtısı yan etkisi görülmüştü.

MHRA’ın İngiliz basınına yaptığı yazılı açıklamada, son verilerin ışığında İngiltere’de 7 kişinin AstraZeneca aşısı olduktan sonra oluşan kan pıhtısı sebebiyle yaşamını yitirdiğini doğrulamıştı. Kurum, 9 Aralık 2020 ile 21 Mart 2021 tarihleri aralığını kapsayan raporda aşılanan 18 milyon kişiden 30’unda kan pıhtısı yan etkisi görüldüğünü ve bunlardan 7 kişinin yaşamını yitirdiğini söylemişti.

20’DEN FAZLA ÜLKE AŞIYI ASKIYA ALMIŞTI

Fransa, Danimarka, Almanya, Hollanda, İzlanda, Lüksemburg, Portekiz, Slovenya, İrlanda, Norveç, İtalya, Avusturya, Estonya, Litvanya, Letonya, Bulgaristan, Romanya, Tayland, Endonezya, Lüksemburg, İspanya, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi (GKRY) ve İsveç’in de aralarında bulunduğu 20’den fazla ülke, kan pıhtılaşmasına neden olduğu şüphesiyle AstraZeneca’nın ürettiği koronavirüs aşısının kullanımını askıya almıştı.

EMA VE DSÖ “GÜVENLİ” DEMİŞTİ

Avrupa İlaç Dairesi (EMA) aşının güvenli ve etkili olduğunu tekrar teyit ettiği açıklamasında ülkeleri aşılama programlarına devam etmeye teşvik etmişti. Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), AstraZeneca aşısının yararlarının yan etki riskinden daha ağır bastığını söylemişti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.