Aslan şeklindeki kaya görenleri şaşkına çeviriyor

Ardahan’ın Göle ilçesinde aslan şeklindeki kaya, görenleri hayrete düşürüyor. Uzaktan bakınca aslan siluetini andıran kayanın gizemi çözülemedi.

Kış aylarında Türkiye’de en düşük sıcaklık değerinin ölçüldüğü ilçe olan Ardahan Göle, bu kez farklı bir konu ile gündeme geldi. İlçede uzaktan bakınca aslan siluetini andıran kaya, görüntüsüyle hem bölge halkını hem de ilçeye dışarıdan misafir olarak gelenleri şaşırtıyor.

Ardahan hem coğrafi özellikleri hem de zorlu doğa şartlarının ortaya çıkardığı güzellikler ile son yıllarda Türkiye turuna çıkmak isteyenlerin ilgi odağı olmaya başladı. Kışın beyaz örtülerini bürünen kent, yazın da eşsiz güzellikteki yeşili ve temiz havasıyla dışarıdan gelenleri kendine hayran bırakıyor. Kışın buz tutan Çıldır Gölü üzerinde kızak keyfi yapmak isteyenler ile yaz aylarında Damal da kendiliğinden ortaya çıkan Atatürk siluetini görmeye gelenler dar gelirli bölge halkı için de iyi bir alternatif olmaya başladı.

NE KADAR ZAMANDA OLUŞTUĞU BİLİNMİYOR

Yukarıda herkes tarafından bilinen güzelliklerini anlattığımız Ardahan, son olarak uzaktan bakınca aslan siluetini andıran ilginç kayası ile haberlere konu oldu. Türkiye’de en düşük sıcaklık değerinin ölçüldüğü Göle’deki esrarengiz kayanın o şekli ne kadar sürede aldığı ise bilinmiyor. Bölgede kaçak kazı yapan bazı defineciler ise aslan şeklindeki kayanın bir işaret olabileceği görüşünde.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı