Aslan Kral’a Gelen Yorumlar Büyüleyici!

Aslan Kral galasını gerçekleştirdi. 19 Temmuz’da vizyona girecek filme gelen ilk yorumlar ise “Büyüleyici” oldu.

Aslan Kral filminin galası tamamlandı. Galada filmi izleyenler ise sosyal medya hesaplarından filmi yorumladı. Bir sinema eleştirmeni, Twitter hesabında, “Görsel olarak çarpıcı” ifadesini kullandı.

Galaya katılan eleştirmenler, sinema muhabirleri ve editörler, bir Disney klasiği olan Aslan Kral için sosyal medya hesaplarından ilk izlenimlerini anlattılar. Ortak yorum ise, “Film, animasyon teknolojisi ve görselliğiyle adeta sersemletiyor. Duygusal olarak da tüyleri diken diken ediyor.” Buzzfeed’in Kıdemli Sinema Muhabiri Adam B. Vary film hakkında yaptığı yorumda, “Görsel olarak yeni bir dönüm noktası olmuş. Daha önce böyle bir film izlemedim. Bu film, sonsuza dek animasyon filmlere olan bakış açımızı değiştirecek” ifadelerini kullandı.

“BENZERSİZ BİR TEKNOLOJİK BAŞARI”

IGN Eğlence Departmanı Müdür Yardımcısı Laura Prudom ise, “Görsel açıdan çarpıcı bir film olmuş. Doğanın içinden bir hikayeyi anlatan, benzersiz bir teknolojik başarı” şeklinde konuştu. Jungle Book’un yönetmenliğini de yapan Jon Favreau, filmde 1994 yılında yapılan Aslan Kral filminin ritmini izlemiş ve o filmden orijinal şarkılarla da hikayeyi beslemiş. Hikaye ise ilk filmle aynı doğrultuda ilerliyor.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı