Askerimiz Fırat’ın Doğusuna Kara Harekatına Başladı

MSB: "Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimiz ve Suriye Milli Ordusu, Barış Pınarı Harekatı kapsamında Fırat'ın doğusuna kara harekatına başladı."
Askerimiz Fırat’ın Doğusuna Kara Harekatına Başladı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Dün Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Milli Savunma Bakanlığı’nın sosyal medya hesaplarından duyurduğu, ‘Barış Pınarı Harekatı’nın ilk kısmını hava operasyonları oluşturdu. Saat 16.00’da başlayan hava operasyonunda Türk savaş uçaklarının, Talebyat ile Resulayn’da 30 kilometre kadar içeri girdiği ve terör örgütünün mühimmatının yok edildiği bildirildi.

KARA HAREKATI BAŞLADI

Suriye’nin kuzeyindeki PYD/YPG mevzilerine düzenlenen hava operasyonları sürerken dün gece saat 22.35 sularında kara harekatının da başladığı ifade edildi.

Milli Savunma Bakanlığı, “Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimiz ve Suriye Milli Ordusu, Barış Pınarı Harekatı kapsamında Fırat’ın doğusuna kara harekatına başladı” açıklamasını yaptı. Askeri kaynaklar da Türk kara birliklerinin Resulayn ve Tel Abyad’da 4 koldan giriş yaptığını duyurdu.

BİR AÇIKLAMA DA SOYLU’DAN

Bir televizyon programına katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da kara operasyonunu onayladı. Soylu, “Bu bir savaş değil. Bu bir terörle mücadele. Sınır ötesi harekat. Türkiye teröristlere ait bir kampı yok etmek üzere kendi adına meşru bir harekatın içerisinde. Uluslararası alanda meşru bir harekatın içerisinde” diye konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.