adplus-dvertising

Asiyenur Atalay cinayetinin ayrıntıları ortaya çıktı

İstanbul Esenler’de sokak ortasında silahla başından vurularak öldürülen Asiyenur Atalay cinayetiyle alakalı detaylar gün yüzüne çıktı. Katil şüphelisi Ümit Karakoyun ise emniyetteki sorgusunun sonrasında adliyeye sevk edildi. Atalay’ın 2020 senesinde ailesiyle beraber polise giderek, Karakoyun’u kendisini tehdit ettiği gerekçesiyle şikayet ettiği öğrenildi.
Takip et
Asiyenur Atalay cinayetinin ayrıntıları ortaya çıktı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Esenler’de sokak ortasında tartıştığı Asiyenur Atalay’ı(19) silahla başından vurarak öldürdüğü ileri sürülen Ümit Karakoyun (25) dün polis ekiplerinin operasyonuyla silahı ile beraber Arnavutköy’de yakalanmıştı. Ümit Karakoyun sorgusu yapılmak üzere ekipler tarafından İstanbul Emniyet Müdürlüğü Gayrettepe Asayiş Şube Müdürlüğüne getirildi.

Asiyenur Atalay 2 sene önce zanlı Karakoyun’u polise şikayet etmiş

Katil şüphelisi Karakoyun, ile müşteki Atalay’ın 7 yıldır birbirlerini tanıdığı fakat 2 yıldır Asiyenur Atalay’ın Karakoyun’u sosyal medyadan önleyerek görüşmek istemediği öğrenildi. Atalay’ın 2020 senesinde ailesiyle beraber polise giderek Ümit Karakoyun’un kendisini tehdit ettiği gerekçesiyle şikayette bulunduğu fakat herhangi bir kanıta rastlanılmadığı için işlem yapılmadığı söylendi. Aralarında önceden gönül ilişkisi olduğu da bilinen zanlı Karakoyun’un ise sahte sosyal medya hesaplarından Asiyenur Atalay’ı takip ettiği gün yüzüne çıktı. Zanlı Ümit Karakoyun’un olayın olduğu gün sosyal medyadan gördüğü bir görüntü üstüne kıskançlık krizine girdiği ve cinayeti işlediği ifade edildi.

Katil şüphelisi Karakoyun daha önce cezaevinde 2 sene yatmış

Öte yandan Ümit Karakoyun’un uyuşturucu ticareti, kasten yaralama, tehdit, yağma ile motosiklet ve hayvan hırsızlığı gibi 5 ayrı suçtan 16 sabıka kaydı olduğu açığa çıkmıştı. Karakoyun’un 2 sene boyunca örgütlü uyuşturucu ticaretinden hapis yattığı ve 5 ay önce hapisten çıktığı öğrenildi. Katil şüphelisi Ümit Karakoyun, bugün emniyetteki sorgusunun tamamlanmasının sonrasında yargılanmak üzere Bakırköy Adliyesine sevk edildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.