Aşırı zayıflayan Kim Jong-un verdiği kiloların sebebi hastalık!

Son zamanlarda verdiği kilolarla gündeme gelen Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, salı günü katıldığı bir törende gene zayıflığıyla dikkat çekti. Son senelerde olduğundan çok daha zayıf olduğu gözlenen Kim’in sağlığı hakkındaki münakaşalar tekrar alevlenirken, Avustralyalı Prof. Greg Barton, ”Geçen ay başında Kim, başının arkasında bir bandajla görüntülenmişti. Hasta olması çok muhtemel görünüyor” dedi.
Takip et
Aşırı zayıflayan Kim Jong-un verdiği kiloların sebebi hastalık!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Zor sektörlerde çalışmak için ‘gönüllü’ olan gençlerle bir araya gelen gelen Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, gerçekleştirilen törende söz konusu gençleri överek onları kahraman ilan etti.

Kore Merkez Haber Ajansı’nın aktardığına göre Kim, iktidardaki İşçi Partisi’ne atıfta bulunarak, “Devrim yapan bir partinin gelişmesi için en iyi gurur, varlık ve itici güç, güvenilir haleflerine ve gelecek vaat eden ana kuvvetine sahip olmaktır” şeklinde konuştu.

Öte yandan sık sık sağlık problemleri ve zayıflığı ile gündeme gelen Kim Jong-un, bu törende de zayıflığı ile dünya medyasında yer aldı.

Aşırı zayıflayan Kim Jong-un verdiği kiloların sebebi hastalık!

”HASTA OLMASI ÇOK MUHTEMEL”

Avustralya’da bulunan Deakin Üniversitesi araştırma profesörü Greg Barton, Yahoo News Australia’ya, liderin kilo kaybı hakkında “oldukça fazla spekülasyon” olduğunu belirterek açıklamalarda bulundu. Barton, ”Geçen ay başında Kim, başının arkasında bir bandajla görüntülenmişti. Hasta olması çok muhtemel görünüyor. Fakat kilo vermek ve obezite ile alakalı sağlık problemlerini ortadan kaldırmak için bariatrik cerrahi de geçirmiş olabilir.

Aşırı zayıflayan Kim Jong-un verdiği kiloların sebebi hastalık!

Haziran ayında, Kuzey Kore devlet haber ajansı, Kuzey Kore halkının liderlerinin ‘bir deri bir kemik görünümünden’ dolayı çok üzgün olduğunu gösteren haberler yayınlamıştı. Açıkçası neden kilo verdiği belli değil. Kim’in kilo kaybı, dikkat çekmeye ve spekülasyon yapmaya devam edecek” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.