Aşırı Sıcaklara Giyilebilir Klima Çözümü!

Hava sıcaklıklarının etkisini artırmasıyla birlikte, özellikle sürekli dışarda bulunmak zorunda olanlar için teknoloji şirketleri yeni çözümler arayışına girdi.

Günlük yaşama engel olan hava sıcaklıklarına, teknoloji şirketlerinden akıllı çözümler gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz yıllarda üretilen giyilebilir ve kask kliması sistemlerine bir yenisi daha ekleniyor. Japon teknoloji şirketi olan Sony sürekli dışarıda bulunmak zorunda olanlar için yeni bir cihaz üretme kararı aldı. Dışarıdayken de serin havaya ulaşılmasını sağlayacak bu yeni teknoloji ürünü, kısa sürede büyük ses getirmeyi başardı. Cep telefonundan daha küçük boyutlarda olması planlanan bu cihaz, ancak özel olarak üretilmiş üst giysilerle birlikte çalışabilecek.


1,5 saat hiç durmadan çalışabilecek bu ürünün batarya dolum süresi ise 2 saat. Kullanım ömrünün şarj süresinden uzun olması ise henüz satışa başlamadan tepkilere neden oldu. Sony’nin bu yeni ürünü sıcak havalarda serinletmek amaçlı kullanılacağı gibi soğuk havalarda da ısıtma amaçlı da kullanılabilecek.

Sony’nin geçtiğimiz günlerde tanıtımını yaptığı cihazın kısa süre içinde tüketiciyle buluşturulması bekleniyor.

KASK KLİMASI TEKNOLOJİSİ

Geçtiğimiz yıl bir giyilebilir klima projesi de Hindistan’dan gelmişti. Özellikle güneşin altında tüm gün kalmak zorunda olan motosiklet kullanıcıları için bir teknoloji firması atağa geçmişti. Motosiklet sürücülerinin kasklarına takılabilen bu soğutucular, kullanıcının yüzünü hedef alarak tüm vücudun kademe kademe soğumasını sağlıyor. Satışa sunulan bu ürünlerin fiyatları da çok yüksek değil.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı