Aşırı Sıcaklar Yüzünden İngilizler Çıplak Gezmeye Başladı

Son yılların en sıcak yazlarından birini yaşayan İngiltere'de gündelik yaşamda çözüm arayan vatandaşlar çareyi soyunmakta buldu.
Aşırı Sıcaklar Yüzünden İngilizler Çıplak Gezmeye Başladı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Bunaltan sıcakların etkisine giren İngiltere deyim yerindeyse kavruluyor. Ülkede termometrelerin 40-45 dereceyi görmesi, gündelik yaşamda vatandaşlara zor anlar yaşatırken birçok kişi toplu taşıma araçlarında kıyafetlerini çıkartarak yolculuk ediyor.

Küresel ısınmanın etkisiyle iklimlerin dengesi değişti. Dünyanın birçok ülkesinde kışlar daha soğuk geçerken, yazlar daha sıcak geçmeye başladı. Bu değişimin en belirgin yaşandığı ülkelerden biri de İngiltere oldu. Uzun zamandır kavurucu hava dalgasının etkisi altında olan ülkede özellikle orta yaş üstü vatandaşlar, hayatlarını idame ettirmekte zaman zaman büyük sıkıntılar yaşayabiliyor. Çeşitli metotlarla serinlemeye çalışan vatandaşlardan bazıları da çareyi kamuya açık alanlarda soyunmakta buluyor. Bu da haliyle ortaya ilginç görüntüler çıkarıyor.

UZMANLAR UYARI ÜSTÜNE UYARI YAPIYOR

Serinlemek isteyenler yüzünden çıplaklar kampına dönen ülkede uzmanlardan yeni bir uyarı daha geldi. Havanın önümüzdeki günlerde daha da ısınacağını belirten uzmanlar, özellikle orta yaş üstündeki vatandaşlarla çocukların öğlen saatlerinde dışarıya çıkmaması gerektiğini vurguladı. Ülkede vatandaşları bunaltan aşırı sıcaklar klima satıcılarının işine yaradı. Son yıllarda en hareketli dönemlerinden birini yaşayan klima satıcılarının satışlarını yüzde 200 artırdığı öğrenildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.