Aşılanan öğretmenlerin sayısı yüzde 90’a ulaştı

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, okullarda aşıları tamamlanmış ve antikor geliştirmiş öğretmenlerin oranının yüzde 90 olduğunu açıkladı.
Takip et
Aşılanan öğretmenlerin sayısı yüzde 90’a ulaştı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Balıkesir’in Savaştepe ilçesinde Tarım Lisesi’ne dönüştürülmesi planlanan Tıbbiyeli Hikmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret etti. Bakan Özer, buradaki ziyaretinde öğretmenlerin aşılanma ve antikor geliştirme oranlarının yüzde 90 seviyesinde olduğunu açıkladı.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’i okul girişinde Savaştepe Kaymakamı Mehmet Yüce, Savaştepe Belediye Başkanı Turhan Şimşek, okul müdürleri ve öğrenciler karşıladı. Okuldaki çalışmalar hakkında bilgi alan Bakan Özer, bu okulun Tarım Lisesi olmasının yanında, bir Ar-Ge merkezine çevrileceğini belirtti. Savaştepe ilçesinde bulunan eğitim kurumunun köklü bir okul olduğunu belirten Bakan Özer, okul alanının oldukça geniş olmasının büyük bir avantaj olduğunu belirtti. Bakan Özer, okul için lüzumlu tüm desteklerin verileceğini açıkladı.

Katma kıymetli ürünler üretilmesi noktasında okul yöneticilerine tavsiyelerde bulunan Bakan Özer, daha sonra okul binalarında da bir takım araştırmalarda bulundu, öğrencilerle sohbet etti.

Bakan Özer’e; Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, AK Parti Balıkesir Milletvekilleri Mustafa Canbey, Belgin Uygur ve Yavuz Subaşı, Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı ve AK Parti Balıkesir İl Başkanı Ekrem Başaran ile kurum müdürleri de eşlik etti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.