Aşı randevusu değiştirilebilir mi?

Son iki yılımızı korona virüsü yüzünden resmen evden çıkmayarak geçirdik. Ancak aşıların yapılmasıyla birlikte birçok yasak ortadan kalkmaya başladı. Bir günde yüzlerce kişi artık aşı olabilir. Aşı olmadan önce ise randevu almanız gerekiyor. Peki aldığınız aşı randevuları değiştirilebilir mi?
Takip et
Aşı randevusu değiştirilebilir mi?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Polonya ve Almanya gibi ülkelerde artık maske takma yasakları bile yavaş yavaş kalkmaya başladı. Ülkemizde de 1 Temmuz itibariyle sokağa çıkma yasakları ve şehirlerarası ulaşım yasakları gibi birçok yasak ortadan kalktı. Yavaş yavaş düzelme aşamasına girdiğimiz bu dönemlerde her gün yüzlerce insan aşı olmak için randevu alıyor. Bu randevuları e-Nabız veya MHRS sistemleri üzerinden alabiliyorsunuz. Randevu aldıktan sonra ise seçtiğiniz hastaneye o saatte gidip 1 dakika içerisinde aşı olup dönebiliyorsunuz.

Ancak son zamanlarda insanlar aldıkları bu randevuların değişip değişmeyeceğini merak etmeye başladı. Bunu değiştirmek için ilk önce aldığınız randevuyu iptal etmeniz gerekiyor. Bunu yapmak için ise nereden aldıysanız yani MHRS veya e-Nabız’dan aldıysanız oraya ilk önce girmelisiniz. Daha sonra randevularım kısmından aktif olan randevunuzu iptal etmelisiniz. Daha sonra ise tekrardan korona aşısı için başka güne randevu alabilirsiniz.

ALO 182 üzerinden aşı randevusu aldıysanız ise yine ALO 182’yi arayarak randevu tarihinizi ve aşı türünüzü değiştirebilirsiniz.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.