adplus-dvertising

Aşı olmayanlar Samsun’a giremez haberleri için valilik açıklama yaptı!

Samsun Valiliği tarafından yapılan açıklamada, “2 doz aşısı olmayan Samsun’a alınmayacak” başlıklı haberlerin gerçeği yansıtmadığı söylenerek, “Çıkan haberlerin içeriği okunduğunda bu şekilde bir vaziyetin söz konusu olmadığı, haber başlıkları ile haberin içeriğinin uyuşmadığı, haber başlığının çarpıtıldığı net bir biçimde görülecektir” dendi.
Takip et
Aşı olmayanlar Samsun’a giremez haberleri için valilik açıklama yaptı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Samsun İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, Vali Vekili Şevket Cinbir başkanlığında koronavirüs salgınının yeni varyantlarının Türkiye’ye girişinin engellenmesi maksadıyla İçişleri Bakanlığı’nın 13 Kasım 2021 tarihli genelgesi doğrultusunda alınması gereken önlemleri görüştü. Samsun İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, yeni önlemlerin 15 Kasım’dan itibaren Samsun’da uygulanmasına karar verdi ve genelgede yer verilen önlemler yayınlandı. 81 ilin valiliklerine de gönderilen genelgede yer verilen önlemler, “2 doz aşısı olmayan Samsun’a alınmayacak” başlığıyla gündeme gelince sosyal medyada münakaşa konusu oldu.

“GENELGE DOĞRULTUSUNDA KARARLAR ALINDI”

Konuyla alakalı Samsun Valiliği’nden yazılı bir açıklama yapıldı. Açıklamada, “Bazı ulusal basın yayın organlarında ‘2 doz aşısı olmayan Samsun’a alınmayacak’ başlığıyla çıkan haberlerde, haber başlıklarının vatandaşlarımız tarafından ‘ilimize gerek yurt dışından gerekse yurt içinden gelecek olanların aşısı olmadan ilimize alınmayacağı, ilimize girebilmek için aşı mecburiyeti getirildiği’ biçiminde anlaşılması üstüne aşağıdaki açıklamanın yapılması gereği duyulmuştur. Samsun İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulumuz, Covid-19 salgınının yeni varyantlarının ülkemize girişinin engellenmesi maksadıyla İçişleri Bakanlığı’nın 13 Kasım 2021 tarih ve E-89780865-153-18513 sayılı genelgesi doğrultusunda bütün illerimizde olduğu gibi ilimizde de 13 Kasım 2021 tarihinde toplanarak gelen genelge doğrultusunda kararlar almıştır. Bazı ulusal basın yayın organlarında, ‘2 doz aşısı olmayan Samsun’a alınmayacak’ başlığıyla çıkan haberler sebebiyle, ‘ilimize gelecek olan bütün vatandaşlarımıza aşı mecburiyeti getirildiği yahut aşısı olmayanların ilimize alınmayacağı’ biçiminde yanlış anlaşılmalar meydana gelmiştir. Çıkan haberlerin içeriği okunduğunda bu şekilde bir vaziyetin söz konusu olmadığı, haber başlıkları ile haberin içeriğinin uyuşmadığı, haber başlığının çarpıtıldığı net bir biçimde görülecektir” dendi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.