Aşı olmak istemeyenlere ne yapacaklar, Aşı olmak zorunlu mu?

Birçok ülkede koronavirüs aşısı olmayanlara yönelik kısıtlama kararı alınırken tekrardan vakalarda artış meydana gelen Türkiye’de de benzer bir kararın şu an için düşünülmediği aktarıldı.
Takip et
Aşı olmak istemeyenlere ne yapacaklar, Aşı olmak zorunlu mu?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Koronavirüs vakalarında tekrardan bir artış meydana geliyor. Son 24 saatte koronavirüsten 58 kişi yaşımını yitirirken yeni vaka sayısı ise 12 bin 381 oldu. Uzmanlar, 4. dalganın sonbaharı beklemeden ağustosta bile gelebileceğinin uyarısında bulundu.

AŞI OLAMAYANA KISITLAMA GELECEK Mİ?

Türkiye’de tekrardan artışa geçen vakalar sonrası “Aşı olmayanlara kısıtlama gelecek mi?” sorusu münakaşaya başlandı. Habertürk’ten Muharrem Sarıkaya bugünkü köşesinde şu aşamada Bilim Kurulu ve Sağlık Bakanlığı’nın bu şekilde bir karar düşünmediğini, bunun olabilmesi için Hıfzıssıhha Yasası gereği Sağlık Bakanlığı’nın önerisi ile kabinenin “Sağlık OHAL”i ilan etmesi gerektiğini söyledi.

Öte yandan bazı ülkeler koronavirüs vakalarını düşürmek için aşı çalışmalarına hız vererek bazı kesimlere aşıyı mecburi kıldı ve aşı olmayanlara yönelik kısıtlama kararı aldı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.