Aşı karşıtları miting yapıp karşı gelen bir vatandaşa saldırdı!

İstanbul’daki aşı karşıtı mitinge katılanlar, girişte maske kontrolünden geçirilse de alana girer girmez maskelerini çıkardı. Katılımcıların büyük çoğunluğu hem aşı hem maske hem de PCR testlerine karşı olduklarını belirtirken bir kişi alana girişte aşı karşıtlarına tepki gösterdiği için tartaklandı. Provokasyon yaptığı öne sürülen şahsın üstüne yürüyen aşı karşıtları “Sen kimsin lan” diyerek bağırırken; tartaklanan şahıs ise “Ben de vatandaşım. Siz faşistsiniz” şeklinde konuştu.
Takip et
Aşı karşıtları miting yapıp karşı gelen bir vatandaşa saldırdı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Aşı karşıtı mitinginde olay çıktı! Tepki gösteren bir vatandaşı tartakladılar: Sen kimsin lan

Aşı karşıtlarının İstanbul’da düzenlediği miting, pandemi kurallarının da çiğnendiği görüntülere sahne oldu. Maltepe Etkinlik Alanınında gerçekleştirilen mitingteki katılımcılardan kimileri, içeriye girişte maske mecburiyeti olmasına karşın miting alanında maskelerini çıkardı, mesafe kurallarına da dikkat etmedi. Miting alanına girişte herkese aynı kutulardan lokum dağıtıldı. Saat 15.00 sıralarında başlayan etkinliğe katılanlar, 18.30’a doğru dağıldı.

TEPKİ GÖSTEREN BİRİNİ DÖVDÜLER

Miting alanına girişte zaman zaman ufak arbedeler meydana geldi. Bir kişi aşı karşıtlarına tepki gösterdi ve tartaklanarak dışarı atılmaya çalışıldı. Provokasyon yaptığı öne sürülen şahsın üstüne yürüyen aşı karşıtları “Sen kimsin lan” diyerek bağırırken; tartaklanan şahıs ise “Ben de vatandaşım. Siz faşistsiniz” şeklinde konuştu. Katılımcılara içeriye girişte HES ya da aşı kartı kontrolü yapılmaması da dikkat çekti.

Aşı karşıtları miting yapıp karşı gelen bir vatandaşa saldırdı!

“GRİP OLUNCA ON ADET PENİSİLİN OLUYORUM AMA AŞIYA GÜVENMİYORUM”

Mitinge katılan kimileri ise neden aşı karşıtı olduklarını ya da aşılara güvenmediklerini enteresan iddialarla ortaya koydu. 44 yaşındaki Sinan Çalışkan, aşı olmadığını ve daha evvel Kovid de geçirdiğini belirterek “Her zaman gripten insan ölüyordu. Danimarka koronavürüsü salgın hastalıklardan çıkardı. İnsanlar her zaman ölüyordu. Ben her yıl ağır grip geçiren bir adamım, yattığım zaman en az 10 adet penisilin alırım. Çünkü günde 10 adet ilaç kullanıyorum. Normal antibiyotik bana yarar etmiyor. Ben her yıl oluyordum bu hastalığı. Gidiyordum doktoruma bana 10 adet penisilin yazıyordu. İki üç adet ağrı kesici veriyordu, iki üç günde kalkıyordum ayağa” şeklinde konuştu.

“İKİ DOZ AŞIMI DA OLDUM AMA AŞI KARŞITIYIM”

Ataköy’den miting için gelen Melek Yokeş (65) ise iki doz aşı olduğunu, aşı karşıtı olmadığını ama aşılara inanmadığını belirterek “Bu aşıların üstünden 5 yıl geçmesi gerekir. Bu aşıların ne olduğunu bilmiyoruz. Onun için bu alana aşı karşıtı olarak geldik. Ama aşı karşıtı değiliz. Bu Şekilde bilinmesini istemiyoruz. Aynı zamanda iki aşımı oldum. Fakat aşı olduğumda bu kadar bilinçli değildim. Üçüncü aşım BioNTech çıkınca mRNA aşılarını istemiyorum” diyerek konuştu.

“ASTIM İLAÇLARI KULLANIYORUM AMA İKİNCİ DOZ AŞIMI OLMAYACAĞIM”

İsmini vermek istemeyen bir kişi ise iş yeri mecburi tuttuğu için ilk doz aşısını yaptırdığını ama ikinci dozunu olmayı düşünmediğini söyleyerek, “Mecburen aşı yaptırmak mecburiyetinde kaldım. Yalnızca ilk dozu yaptırdım. Ama bundan sonra aşı olmak istemiyorum. Çünkü kronik hastalıklarım var. Zaten bunlar da kronik hastalıkları tetiklemek için yaptırılan aşılar. Koronavirüsün bu kadar öldürücü olduğuna inanmıyorum. Bir virüs var bunu inkar edemeyiz. Ama aşılara güvenmiyorum. Çünkü astım aşısı olan bir insanım. Aynı zamanda virüsü yayan zihniyetin sağlıklı bir aşı çıkaracağını düşünmüyorum. Virüsü yayanların bu aşıları çıkaranların olduğunu düşünüyorum. Astım ilaçlarının faz çalışmaları bitmiş ve virüs izole edilmiş. Fakat koronavirüste izole edilen hiçbir şey yok. Tanımlanmayan bir şey.” şeklinde konuştu.

“BY-PASS AMELİYATI OLDUM YAŞAMAM YAHUT ÖLMEM DOKTORUN ELİNDE DEĞİL”

Osman Ural da iki doz aşısını yaptırdığını anlatarak by-pass ameliyatı geçirmesine karşın sigara içiyor olmasını da fabrikaların kapatılmamasına bağladı. Ural, şunları belirtti: “Mecburen aşı oldum. Aşıyı neden isteyeyim? Ben by-pass ameliyatlıyım, kalp ameliyatı oldum. Elhamdülillah yaşıyorum. Sigara içiyorum inkar etmiyorum. Bana yardımcı olsalar ya? Sigara fabrikalarını kapatsalar mesela? İnsanlar neden koronavirüsten ölüyor diyorsunuz, dünya ölümsüz mü?”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.