adplus-dvertising

Asgari ücrete zam yapılacak mı? Ak Partili isimden son dakika açıklaması…

Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve AK Parti Milletvekili Cevdet Yılmaz, milyonların merakla takip ettiği asgari ücrete ikinci zam konusunda umutlandıran ifadeler kullandı.
Takip et
Asgari ücrete zam yapılacak mı? Ak Partili isimden son dakika açıklaması…
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Tüketici Fiyat Endeksi nisanda aylık bazda yüzde 7,25, Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi yüzde 7,67 artış gösterdi. Senelik enflasyon tüketici fiyatlarında yüzde 69,97, yurt içi üretici fiyatlarında yüzde 121,82 olarak kaydedildi.

Bu gelişmelerin sonrasında asgari ücretli vatandaşlar da asgari ücrete ikinci bir zam yapılıp yapılmayacağını merak etmeye başladı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN AÇIKLAMA YAPMIŞTI

Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz aylarda NATO toplantısı dönüşünde sene ortasında asgari ücretle alakalı yeni bir gelişme, bir zam olur mu? sorusuna, “Şu anda daha üçüncü aydayız. Sene ortasına geldiğimiz zaman zaten Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanım da önüme mevcut vaziyeti getirir. Zaten Vedat Bey sendikalarla bugüne kadar samimi görüş alışverişinde bulunmuştur. Yapılacak görüşmeler sonucunda de sene ortasında bu şekilde bir değerlendirme gerektiğinde biz asla vatandaşımızdan, hele hele işçimizden bu şekilde bir şeyi esirgemeyiz. Veren el alan elden hayırlıdır” cevabını vermişti.

“ENFLASYON ALTINDA BİR VAZIYET VARSA MÜDAHALEDEN KAÇINMAYIZ”

Gene Ak Parti’den Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ ise geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklamada “Gelen verilere göre enflasyon altında bir vaziyet ortaya çıktığını görürsek müdahaleden kaçınmayız” ifadelerini kullanarak heyecan oluşturmuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.