adplus-dvertising

Asgari ücret ve emekli maaşlarına Temmuz’da zam var! MHP’li milletvekili açıkladı…

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın asgari ücrete ikinci zam için açık kapı bırakması ile konuya ilişkin münakaşalar daha da alevlendi. Son olarak asgari ücretle alakalı Cumhurbaşkanı Erdoğan’la konuştuğunu belirten MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, asgari ücrete ve emekli aylıklarına temmuz ayında zam geleceğini ifade etti.
Takip et
Asgari ücret ve emekli maaşlarına Temmuz’da zam var! MHP’li milletvekili açıkladı…
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Aralık ayı sonunda asgari ücrete yüzde 52’lik zam yapılarak 4 bin 253 liraya yükseltilmişti. Fakat senelik enflasyonun yüzde 50’nin üstüne çıkmasıyla milyonlarca çalışan asgari ücrete ikinci bir zam yapılması beklentisine girdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Temmuz ayında enflasyon gerçekleşmesine ve koşullara bakarak gerekirse çalışanlarımızın vaziyetlerini tekrardan değerlendireceğiz” açıklamaları ardından ise asgari ücrete ikinci defa zam yapılması olasılığı son günlerin en çok tartışılan konuları arasında yerini aldı.

Münakaşalar devam ederken konuya ilişkin açıklamalar gelmeye devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Belçika ziyareti dönüşü, “Şu anda daha üçüncü aydayız. Sene ortasına geldiğimiz zaman zaten Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanım da önüme mevcut vaziyeti getirir. Zaten Vedat Bey sendikalarla bugüne kadar samimi görüş alışverişinde bulunmuştur. Yapılacak görüşmeler sonucunda de sene ortasında bu şekilde bir değerlendirme gerektiğinde biz asla vatandaşımızdan, hele hele işçimizden bu şekilde bir şeyi esirgemeyiz. Veren el alan elden hayırlıdır” şeklinde konuştu.

Asgari ücret ve emekli maaşlarına Temmuz’da zam var! MHP’li milletvekili açıkladı…

MHP’Lİ İSİMDEN ASGARİ ÜCRETE ZAM İDDİASI

Erdoğan asgari ücrete ikinci zam için açık kapı bırakırken konuya ilişkin açıklamalar da gelmeye devam ediyor. Kocaeli Gazetesi’nden Serhat Güneş’in haberine göre, MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, partililerle buluşmasındaki konuşmasında hem emekli aylıklarına hem de asgari ücrete zam geleceğini belirtti.

Asgari ücret ve emekli maaşlarına Temmuz’da zam var! MHP’li milletvekili açıkladı…

“TEMMUZ AYINDA ZAM GELECEK”

Asgari ücretle alakalı Cumhurbaşkanı Erdoğan’la konuştuğunu belirten Sancaklı, “İnşallah Temmuz ayı ile beraber asgari ücretten tutun da emeklilerimize kadar birçok çalışan ve emeklilerimizin maaşlarına zam yapılacak. Çiftçilerimizin kredilerinde kolaylık sağlanacak. Halkımızın yanında olmaya devam edecek olan Cumhur İttifakı bunu her alanda göstermeye devam edecektir. Sayın Cumhurbaşkanımız 15 gün önce imzaladığı kararname ile çiftçilerimizin borçlarının yüzde 75’ini devletimizin ödeyeceğini ilan etti. Temmuz ayında da maaşlara zam gelecektir” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.