Asgari ücret için Erdoğan’ın istediği zam oranı kulislere sızdı!

Enflasyondaki artışla birlikte çalışanların en çok merak ettiği konulardan biri 2022 asgari ücretin ne olacağı. Çalışanların meraklı bekleyişi sürerken, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın verdiği talimat kulislere sızdı. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın istediği asgari ücrete düşünülen zam oranı.
Takip et
Asgari ücret için Erdoğan’ın istediği zam oranı kulislere sızdı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 1

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında, grup başkanvekillerinden “muhalefetin, partiye yönelik tutumları ile alakalı sessiz kalmamalarını istediği” söylendi. Öte yandan Erdoğan’ın asgari ücretin 4 bin liranın altına düşürülmemesini istediği ifade edildi.

Asgari ücret 4 bin TL’nin altında olmasın

Cumhuriyet’in haberine göre, Erdoğan’ın başkanlığında toplanan son AK Parti MYK toplantısının ana gündem maddesi asgari ücret ve sağlık çalışanlarının maaşlarına yapılacak düzenlemeler oldu. Erdoğan’ın toplantıda, “asgari ücretin 4 bin TL’nin altına düşürülmemesini istediği” söylenirken, toplantıda dikkat çeken bir başka detay yer aldı.

Muhalefete karşı sessiz kalmayın!

Erdoğan, grup başkanvekillerinden “muhalefete karşı sessiz kalmamalarını” istedi. Başta CHP olmak üzere muhalefet partilerinden hem AK Parti’ye hem hükümete hem de “şahsına yönelik sert eleştirilerin” geldiğini söyleyen Erdoğan’ın, grup başkanvekillerinden de “aynı sertlikte karşılık vermelerini istediği” söyleniyor. Erdoğan’ın öte yandan grup başkanvekillerinden “iktidarın icraatlarını Meclis’te etkin bir dille anlatmalarını istediği” de ifade ediliyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (1)
VATANDAŞ
6 Aralık 2021, 14:00 tarihinde yazildi

HERŞEYE SON 2-3 AY İÇERİSİNDE %200 DEN FAZLA ZAM YAPILDI HALEN 4000TL DEN BAHSEDİYORSUNUZ. YAZIKLAR OLSUN YAZIKLAR.!!

  • Cevapla
  • 0