ASELSAN’dan TSK’ya Teknolojik Sistem Desteği

ASELSAN’IN son teknolojik üretimi olan ”Ateş Destek Otomasyon Ssitemi” TSK’nın hizmetine sunuldu.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin yerli silah üretiminde en çok faydalandığı üretici firma ASELSAN, geliştirdiği son teknoloji ürünü olan Ateş Destek Otomasyon Sistemi’ni Ordu’nun hizmetine sundu. Hedeflerin en doğru şekilde, zamanda ve en doğru mühimmatla vurulmasını uygun gören bu sistem, TSK’ya hız, zaman ve caydırıcılık gibi bir çok hususta artı yönde ilerleme kaydettirecek.

ADOP-2000 Sistemi olarak adlandırılan bu sistemin TSK’ya sevki kademe kademe devam ediyor. İkinci teslimatların Çorlu 54’üncü Mekanize Piyade Tugay Komutanlığında devam ederken son teslimatların Macunköy Tesisleri ve Kayseri 2’nci Ana Bakım Fabrika Müdürlüğünde tamamlandığı bilgisine ulaşıldı.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin mevcut şartlarda ateş gücünü en üst düzeyde kullanmak durumunda olması gerektiği gerçeği, sınırlarımızdaki terör tehlikesinden, Akdeniz’deki haklarımızın savunulmasına kadar bir çok konuda hayati önem arz etmekte. Bu sebeplerden ötürü caydırıcı, az maliyetli bu sistem TSK’nın  ihtiyaçlarını karşılar niteliklere sahip.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı