adplus-dvertising

Aşçılık öğrencileri topraksız tarımı inceledi

Geleceğin tarım modeli olarak isimlendirilen “Topraksız tarım” fikri ile imalat yapan tesisi gezen Aşçılık Kulübü ve Aşçılık Programı öğrencileri, taktik modelini yerinde araştırma olanağı buldu.
Takip et
Aşçılık öğrencileri topraksız tarımı inceledi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Dünyadaki tedarik zincirleri nedeniyle oluşan yüksek karbon ve su ayak izi gibi problemler sebebiyle, doğa dostu olan ve iyi tarım uygulamaları sayesinde insan sağlığı açısından daha kontrollü, izlenebilir ve güvenilir bir imalat modeli olan “topraksız tarım” gün geçtikçe daha çok kullanılmaya başlanıyor. Bu manada İstanbul Arel Üniversitesi Aşçılık Kulübü ve Aşçılık Programı öğrencileri de topraksız tarım fikri ile yola çıkan üç kadın girişimcinin açtığı Green Hub Farm’ı ziyaret etti.

Aşçılık öğrencileri topraksız tarımı inceledi

Geleceğin en büyük sorunlarından biri olan iklim krizi karşında da en iyi taktik olarak kullanılacak olan tarım modeli ile alakalı tesisin girişimcileri öğrencilerin merak ettiklerini cevaplarken aşçılık öğrencileri de topraksız tarımı yerinde deneyimleme fırsatı buldu.

“Geleceğin tarım taktiklerinden biri”
Üniversitenin Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü Aşçılık Programı Öğr. Gör. Vildan Özhan yapmış oldukları gezi ile alakalı olarak verdiği görüşte şunları belirtti;

“Daha uygun maliyetli, daha az kimyasal kullanılan, daha dar alanda yapılan, kaynakları tasarruflu kullanan bir imalat sistemi olan topraksız tarım geleceğin tarım taktiklerinden biridir diyebiliriz. İşletmenin kurucu ortaklarından Sena Hanımla Gastronomi İnovasyon Zirvesinde tanıştık, hikayelerini dinlediğimde çok mutlu oldum. Ülkemizde bu tarz projelerin hız kazanması çok mühim. Bu yüzden öğrencilerimle ziyaretlerine gelerek, topraksız tarım hakkında ayrıntılı bilgiler aldık. Kurucu ortakları olan üç girişimci ve başarılı kadınla keyifli bir sohbet gerçekleştirdik, kendilerine bizleri konuk ettikleri için teşekkür ediyor, başarılar diliyorum.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.